» » » Donna con Ventaglio - Gustaw Klimt
Donna con Ventaglio - Gustaw Klimt

Donna con Ventaglio - Gustaw Klimt

Nr katalogowy: 221
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wspaniała ręcznie namalowana kopia obrazu malarza Gustaw Klimt pt. "Donna con Ventaglio".
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach: 84 x 84 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

Obraz znany także pod tytułem „Dama z wachlarzem”. Namalowany przez Gustawa Klimta w latach 1917 – 1918. Delikatna młoda kobieta o bladej karnacji stanowi mocny kontrapunkt dla drugiego planu na którym widać mnóstwo fantastycznych zwierząt oraz roślin. Zamiłowanie do ozdobnych dekoracji było jedną z głównych cech wyróżniających obrazy Klimta.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące reprodukcjami dzieł sławnych malarzy.
Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: [Gustaw Klimt].

 

~~*~~
Donna con Ventaglio - Gustaw Klimt

Gustav Klimt to znany i wybitny malarz, którego głównym celem było tworzenie dzieł totalnych i absolutnych. Chodziło mu przede wszystkim o to, aby stworzyć dzieło, które będzie wolne od wszelkich konwencji oraz ograniczeń, które normalnie narzucane są przez akademickie koncepcje.
Dzieła Gustava Klimta są pełne nieograniczonej swobody twórczej. Widać w nich elementy charakterystyczne dla jego epoki. Wyrażają one jej bujność i złożoność. Co ciekawe, jego dzieła przetrwały kolejne epoki. Stały się inspiracją dla wielu nowoczesnych twórców.
Na obrazie tym Gustav Klimt przedstawił kobietę z wachlarzem. Suknia kobiety odsłania jej jedno nagie ramię. Dzieło ma na pewno podtekst erotyczny. Ale nie to jest najważniejsze na tym obrazie. Duże zainteresowanie wzbudza tło, które jest bardzo niekonwencjonalne. Widać na nim piękne i kolorowe ptaki – bodajże pawie oraz inne gatunki. Po całym dalszym planie porozrzucane są kwiaty. Z pozoru nie widać w tym żadnego ładu. Po prostu przypadkowe elementy. Z drugiej jednak cała kompozycja jest spójna kolorystycznie i wcale dalszy plan nie przyćmiewa pierwszego. Między innymi w ten właśnie sposób nasz malarz pokazywał, że potrafi łamać konwencje akademickie.
 

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 440,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Pozostałe produkty z kategorii