» » » Kobieta w zieleni - Tamara Łempicka
Kobieta w zieleni - Tamara Łempicka

Kobieta w zieleni - Tamara Łempicka

Nr katalogowy: 177
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Ręcznie namalowana kopia obrazu Tamary Łempickiej, pt. „Kobieta w zieleni”.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 65x80 cm.
Obraz naciągnięty na sosnowy blejtram o grubości około 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości.
Obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.

Aby obejrzeć więcej dzieł artystki kliknij na podkategorię Tamara Łempicka (w kategorii Reprodukcje).

~~~ opis obrazu ~~~
Tamara Łempicka to wybitna polska malarka, która tworzyła w epoce art déco. Sporą część swojego dzieciństwa spędziła we Włoszech, gdzie praktycznie co roku przybywała na wakacjach. W tym czasie miała szansę zapoznania się ze sztuką renesansowych mistrzów pochodzących z tamtych rejonów. Ten wpływ widoczny był przede wszystkim w dwóch pierwszych okresach jej twórczości. Objawiał się on na przykład stosowaniem czystych kolorów oraz w dokładnym rysunku. Widać go również poprzez stosowane przez nią draperie i cienie.

Tamara zaczęła malować głównie po to, aby jej rodzina mogła się utrzymać w Paryżu. Była jedną z wielu kobiet, które można było spotkać na ulicach tego miasta malujących swoje obrazy.

Jednym z jej charakterystycznych obrazów jest Kobieta w zieleni. Jak sam tytuł wskazuje, na obrazie widzimy piękną młodą kobietę, która ubrana jest w żywo zieloną, niezwykle piękną sukienkę. Dodatkami do tej pięknej kreacji jest jasny kapelusz, oraz rękawiczki, w które ubrana jest postać. Kolor sukni jest bardzo wymowny. Cała kreacja została doskonale oddana: widzimy na sukni każde załamanie jej kształtu, cienie oraz swoiste odblaski. Przez to dzieło nabiera ogromnej dozy rzeczywistości. Artystka dołożyła wiele starań, aby dokładnie przedstawić rzeczywistą fakturę i ruch materiału.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 380,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne proponowane obrazy:

Rodzeństwo

Dostępny
340,00 zł
Rodzeństwo

Refleksy

Dostępny
360,00 zł
Refleksy