» » Morwa - Vincent van Gogh
Morwa - Vincent van Gogh

Morwa - Vincent van Gogh

Nr katalogowy: 454
Opis produktu
Obraz będący reprodukcją dzieła Vincenta van Gogh'a pt. "Morwa".

Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 80x65 cm.
Płótno naciągnięte na drewniany blejtram.
Grubość obrazu: 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości, obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.

Prezentowane powyżej zdjęcie, tak jak każde w naszej galerii obrazów,  przedstawia namalowaną przez nas reprodukcję obrazu.

Aby obejrzeć inne namalowane przez nas reprodukcje dzieł tego artysty, proszę w dziale „Reprodukcje obrazów” kliknąć „Vincent van Gogh”.

~~~ opis obrazu ~~~
  Van Gogh namalował ten obraz w październiku 1889 roku. Miało to miejsce w ostatnich latach jego życia. Powstało zatem już po słynnym incydencie z uchem. Jednak po tej sytuacji Van Gogh nie był już do końca sobą. Uważał na przykład, że próbowano go otruć – jego kondycja psychiczna nie była najlepsza.

  Stałą w życiu Van Gogha było to, że ciągle malował. Na jego obrazach z tamtego okresu można odnaleźć wszystkie elementy jego życia. Na obrazach widzimy lekarzy, korytarze, kwiaty rosnące w ogrodach itp.

  Na powyższym obrazie widzimy drzewo, które wyrasta na skalistym terenie. Tym drzewem jest morwa. Jest to drzewo pochodzące z ogrodu azylu, w którym przebywał artysta. Drzewo rośnie samo na skalistym zboczu. Grunt powstał z kilku z krótkich i jednocześnie szybkich pociągnięć pędzla. Utrzymany jest w kolorach bieli i jasnego brązu. Kontrastuje z ciemną zielenią oraz brązem pnia drzewa. Liście na drzewie są kolorowe, z przewagą pomarańczowego, żółtego i czerwonego koloru. Od razu nasuwa się na myśl, że musiała wówczas panować wspaniała złota jesień, która zachwyciła artystę.
Dalsze tło obrazu ziemia i niebo. Składają się one w większości z prostych ukośnych pociągnięć pędzla. Obraz jest naprawdę piękny.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 380,00 zł

Kup obraz

Podziel się informacją o obrazie

Pozostałe produkty z kategorii

Fale 1

Dostępny
285,00 zł
Fale 1

Muzykantki

Dostępny
280,00 zł
Muzykantki

Świat podwodny

Na zamówienie
440,00 zł
Świat podwodny

Para

Na zamówienie
760,00 zł
Para