Twoje obrazy w koszyku
szt.  0  suma:  0.00 zł.
  Opinie klientów
  Szukaj
  Kontakt
  Zarejestruj się
  Zaloguj się
dodaj do ulubionych
Kategorie
Abstrakcje (183)
Akty (27)
Dyptyki, Tryptyki (39)
Impresjonizm (50)
Krajobrazy (103)
Kwiaty (60)
Ludzie (100)
Martwa natura (21)
Marynistyka (21)
Pop art (68)
Reprodukcje i Artyści (721)
Zwierzęta (46)
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Przedział cenowy:
do
Kategoria:
Zaawansowane
Informacje
Kontakt i informacje o firmie
Wysyłka i zwroty obrazów
Regulamin galerii
Cennik
Mapa Sklepu
Biuletyn
Uwaga Zarejestrowani klienci mogą zarządzać swoimi subskrypcjami tutaj: Twoje konto:

E-mail:

Nazwa:

Kontakt
e-mailbiuro@galeria-perspektywa.pl
GSM502 503 543
Aktualności
Alfred Sisley
Amedeo Modigliani
Mark Rothko
Jeszcze więcej dzieł Józefa Chełmońskiego
Marc Chagall
Aktualności
Wassily Kandinsky   Data: 10 wrzesień 2013
Wstęp:
Zachęcamy do przeczytania ciekawostek z życia wielkiego twórcy Wassily Kandinskyego.

Zawartość:

Aby obejrzeć namalowane przez nas reprodukcje obrazów tego artysty proszę klikąć tutaj: Wassily Kandinsky.

Wassily Kandinsky to znany twórca. Urodził się on 4 grudnia 1866 roku w Moskwie. Jego rodzinnym miastem była Odesa. Początkowo nasz artysta nie myślał o malarstwie. Wręcz przeciwnie. Planował swoje życie związać z prawem. W tym kierunku rozpoczął kształcenie na Uniwersytecie w Moskwie. Prawdziwa natura musiała jednak wziąć górę. Mimo zajmowania się prawem przez krótki czas, kiedy proponowano mu nawet wykładanie prawa rzymskiego i stanowisko profesora, zdecydował się podążać za marzeniami.

Aby doskonalić swoje umiejętności, Wassily Kandinsky postanawia wyemigrować do Niemiec. Tam zapisuje się do Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. W tym czasie Europa nie była terenem, o którym można powiedzieć, że jest bezpieczny. Jej burzliwe losy sprawiły, że nasz malarz zdecydował się na pobyt we Francji. Tam też zmarł, co miało miejsce 13 grudnia 1944 roku.

Wassily Kandinsky to wybitny przedstawiciel abstrakcjonizmu. Można powiedzieć, że był prekursorem tego nurtu w Europie. Obrazy malowane tą techniką przedstawiały twory, których pierwowzoru nie dało się odnaleźć w rzeczywistości. Nie były one bowiem podobne do żadnego realistycznego przedmiotu. Na początku odbiorcy nie do końca pojmowali, o co w tych dziełach chodzi. Jednak mimo tego mało oczywistego odbioru, dzieła zdobyły popularność, a coraz więcej malarzy zaczęło iść w ślady naszego artysty.

Jeśli będziemy zagłębiać się w malarstwo Kandinsky’ego zobaczymy, że jego dzieła to przykład abstrakcjonizmu niegeometrycznego. Jak w każdej innej biografii, także u niego można zaobserwować kilka etapów twórczości. Początkowo były to pejzaże, oczywiście realistyczne. Dość rzadko na jego obrazach pojawiali się ludzie. Lata podróży po Europie oraz kontakty z grupą Blue Rose to czas, kiedy Wassily Kandinsky coraz bardziej kierował swoje zainteresowanie ku abstrakcji. To właśnie w tym czasie powstało jedno z jego najsławniejszych dzieł. Był to „Niebieski Jeździec”.

Lata 1914-1921 to czas, kiedy artysta powraca do swojej ojczyzny. Tam zajmuje się głównie promowaniem sztuki. Podejmował również kroki zmierzające do zreformowania muzeów. Bolszewicy, którzy w tym czasie rośli w siłę, niestety nie przychylali się do jego propozycji. Dlatego też pewnie artysta zdecydował się przyjąć zaproszenie od Niemców. Zaczął pracę w Weimarze, gdzie w jednej ze szkół zaczął uczyć młodych ludzi sztuki w teorii i praktyce. W tym okresie zaczęły się także pojawiać jego książki. Traktowały one o tematyce związanej ze sztuką.

W czasie, kiedy w Niemczech zaczęło robić się mniej bezpiecznie, bowiem do głosu zaczął silnie dochodzić Hitler, Wassily Kandinsky decyduje się na przeniesienie do stolicy Francji. Okres ten odbija się w jego twórczości. Obrazy stały się jeszcze bardziej kolorowe. Odbiorcy dzieł byli wręcz zachwyceni różnorodnością barw. Zresztą cieszą one oko do dziś. Co ciekawe, w Paryżu artysta nie był aż tak doceniany, jak w innych krajach. Nie zyskał tam aż takiego uznania. Odbiło się to trochę na jego pracach.


Aby obejrzeć namalowane przez nas reprodukcje obrazów tego artysty proszę klikąć tutaj: Wassily Kandinsky.


Statystyka:
Przeglądano: 3070
Ilość komentarzy: 0

Napisz recenzję Dalej
W galerii sprzedaż obrazów olejnych o szerokiej tematyce: abstrakcja, akt, krajobraz, marynistyka, kwiat, człowiek, zwierze, martwa natura, reprodukcja. Obrazy składaja się z jednego płótna, ale dostępne sa również dyptyki i tryptyki. Malarstwo olej. Obrazy olejne.
Strona Główna    Wysyłka    Mapa Strony    Katalog Produktów    Regulamin    
Copyright © 2018 Galeria Perspektywa - Sklep oferuje obrazy olejne, ręcznie malowane na płótnie. Galeria obrazów sprzedaje obrazy gotowe do domu (pokoju, kuchni), obrazy na zamówienie. Technika wykonania obrazów: olej na płótnie. Malarstwo Polskie i swiatowe. Sprzedaż obrazów olejnych.