Twoje obrazy w koszyku
szt.  0  suma:  0.00 zł.
  Opinie klientów
  Szukaj
  Kontakt
  Zarejestruj się
  Zaloguj się
dodaj do ulubionych
Kategorie
Abstrakcje (183)
Akty (27)
Dyptyki, Tryptyki (39)
Impresjonizm (50)
Krajobrazy (103)
Kwiaty (60)
Ludzie (100)
Martwa natura (21)
Marynistyka (21)
Pop art (68)
Reprodukcje i Artyści (721)
Zwierzęta (46)
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Przedział cenowy:
do
Kategoria:
Zaawansowane
Informacje
Kontakt i informacje o firmie
Wysyłka i zwroty obrazów
Regulamin galerii
Cennik
Mapa Sklepu
Biuletyn
Uwaga Zarejestrowani klienci mogą zarządzać swoimi subskrypcjami tutaj: Twoje konto:

E-mail:

Nazwa:

Kontakt
e-mailbiuro@galeria-perspektywa.pl
GSM502 503 543
Aktualności
Alfred Sisley
Amedeo Modigliani
Mark Rothko
Jeszcze więcej dzieł Józefa Chełmońskiego
Marc Chagall
Aktualności
Marc Chagall   Data: 29 listopad 2013
Wstęp:
Zachęcamy do zapoznania się biografią sławnego twórcy Marca Chagalla.

Zawartość:

Aby obejrzeć namalowane przez nas reprodukcje obrazów tego artysty proszę kliknąć tutaj: Marc Chagall.

Marc Chagall, to postać, która znana jest również jako Mark Zacharowicz Szagal. Urodził się 7 lipca 1887 roku w Łoźnie koło Witebska. Dożył sędziwej starości, bowiem zmarł dopiero 28 marca 1985 w Saint-Paul de Vence. Był nie tylko znakomitym malarzem, ale również grafikiem. Miał żydowskie pochodzenie. Posiadał rosyjskie i francuskie obywatelstwo. Był przedstawicielem czołówki kubizmu i internacjonalizmu.

Chagall pochodził z ubogiej rodziny chasydzkich Żydów w Łoźnie. Teraz teren ten znajduje się w obecnej Białorusi. Rodzina była bardzo liczna – miał aż ośmioro młodszego rodzeństwa. Jego ojciec był sprzedawcą śledzi, zaś matka – analfabetką. Zajmowała się tylko i wyłącznie rodziną. Nasz malarz dobrze wspominał czasy swojego dzieciństwa - w swojej twórczości bardzo często odwoływał się do tego sielankowego okresu. W tamtych czasach, pomimo biedy, która doskwierała całej rodzinie, dobrze czuł się w swoim rodzinnym witebskim domu.

Pierwsze lekcje malarstwa Chagall przyjmował od miejscowego nauczyciela, którym był Jehuda Pen. Kiedy ukończył 19 lat, podjął decyzję o wyjeździe do Petersburga. Tam też podjął naukę w Szkole Carskiego Towarzystwa Upowszechniania Sztuki u Mikołaja Roericha. Kolejne lata spędził pobierając nauki w prywatnej szkole Jelizawiety Zwancewej. Kształcił się wówczas między innymi u Leona Baksta. Nie miał łatwego życia, do czego przyczynił się między innymi fakt, iż obywatele żydowskiego pochodzenia mieli dużo ciężej niż inni mieszkańcy. Mogli oni na przykład mieszkać w Sankt Petersburgu tylko wówczas, kiedy udało im się uzyskać specjalne pozwolenie. Ciekawostką jest, iż Chagall przebywał przez chwilę w więzieniu, ponieważ złamał prawo właśnie w tej materii.

Rok 1908 był dla niego znaczący, ponieważ stworzył wówczas swoje pierwsze dzieło, które zapadło w pamięć wszystkich. Nosiło ono nazwę: „Śmierć”. Widać w nim było między innymi wpływy Gauguina. Dwa lata później nasz artysta udał się do Paryża. Otrzymał bowiem stypendium, które umożliwiło mu ten wyjazd. Czas ten pozwolił mu związać się z grupą malarzy, która skupiała się wokół Montparnasse. Miał wówczas możliwość spotykać się z awangardystami. Dzięki znajomości na przykład z Apollinaire’m udało mu się wiosną 1914 roku zorganizować swoją pierwszą wystawę indywidualną. Miała ona miejsce w niezwykle sławnej berlińskiej galerii „Der Sturm”.

Aby obejrzeć namalowane przez nas reprodukcje obrazów tego artysty proszę kliknąć tutaj: Marc Chagall.


Statystyka:
Przeglądano: 2857
Ilość komentarzy: 0

Napisz recenzję Dalej
W galerii sprzedaż obrazów olejnych o szerokiej tematyce: abstrakcja, akt, krajobraz, marynistyka, kwiat, człowiek, zwierze, martwa natura, reprodukcja. Obrazy składaja się z jednego płótna, ale dostępne sa również dyptyki i tryptyki. Malarstwo olej. Obrazy olejne.
Strona Główna    Wysyłka    Mapa Strony    Katalog Produktów    Regulamin    
Copyright © 2018 Galeria Perspektywa - Sklep oferuje obrazy olejne, ręcznie malowane na płótnie. Galeria obrazów sprzedaje obrazy gotowe do domu (pokoju, kuchni), obrazy na zamówienie. Technika wykonania obrazów: olej na płótnie. Malarstwo Polskie i swiatowe. Sprzedaż obrazów olejnych.