» » » Niebieski akt - Pablo Picasso
Niebieski akt - Pablo Picasso

Niebieski akt - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 538
Opis produktu
Ręcznie namalowana kopia obrazu malarza Pablo Picasso pt. "Niebieski akt".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące reprodukcjami dzieł sławnych malarzy.

Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając w dział Reprodukcje > Pablo Picasso.

 

~~*~~
Niebieski akt - Pablo Picasso

Powyższy obraz przedstawia nagą kobietę o ciemnych, półdługich włosach. Kobieta znajduje się w pozycji siedzącej, tyłem do obserwatora. Ma podkulone nogi i na nich opiera swoje ręce oraz głowę. Najprawdopodobniej obraz przedstawia biedną kobietę, która jest niezmiernie smutna i płacze. Kobieta jest załamana swoją sytuacją życiową, oraz doskwiera jej zapewne głód.
Jej postać została nienaturalnie wydłużona przez malarza. Autor na obrazie zastosował przede wszystkim niebieską barwę, która wprawia widzów w nastrój melancholii i zmusza ich do myślenia nad tym, co działo się w chwili malowania obrazu z kobietą, która się na nim znajduje. Tło obrazu jest rozmazane, w zasadzie nie można określić co je stanowi. Jest to połączenie trzech kolorów: niebieskiego, czarnego oraz pomarańczowego, które mimo iż nic nie przedstawiają, to idealnie współgrają z pierwszym planem obrazu i pozwalają skupić się na tragizmie przedstawionej postaci.
Obraz „Niebieski akt” został namalowany przez Pablo Picasso w okresie jego twórczości zwanym błękitnym (pomiędzy 1901 a 1904 rokiem). Wszystkie dzieła, które powstały w tym okresie, ukazywały tematykę biedy i ubóstwa, a także postacie biednych i zwykłych ludzi. Kolorystyka w tym okresie jego twórczości była głównie melancholijna. Na obrazach zastosowany był głównie niebieski kolor, a postacie miały wydłużone proporcje.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 360,00 zł

Kup obraz

Podziel się informacją o obrazie

Inne proponowane obrazy:

Zamyślona

Na zamówienie
590,00 zł
Zamyślona

Odkryta nagość

Dostępny
420,00 zł
Odkryta nagość

Słoneczna kąpiel

Dostępny
365,00 zł
Słoneczna kąpiel

Gabriela - Piere Auguste Renoir

Na zamówienie
510,00 zł
Gabriela - Piere Auguste Renoir