» » » Niebieski koń - Franz Marc
Niebieski koń - Franz Marc

Niebieski koń - Franz Marc

Nr katalogowy: 213
Opis produktu
Śliczny obraz olejny namalowany ręcznie na płótnie, będący reprodukcją dzieła malarza niemieckiego (Franz Marc).

Wymiary malowidła: 60x80 cm
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.
Dzieło jako, iż wykonane ręcznie, jest unikalne. w sprzedaży posiadamy jeden taki obraz.
Obraz na żywo prezentuje się znacznie lepiej niż na powyższych zdjęciach.

~~~ opis obrazu ~~~

  Obraz Niebieski koń należał do obrazów autorstwa Franza Mark. Był on przedstawicielem ekspresjonizmu. Nurt ten odrzucał mentalność i obyczajowość mieszczańską. Jego zadanie było wysuwanie postulatów odnowy sztuki oraz stosowania deformacji rzeczywistości. Franz Marc oraz inni przedstawiciele tego nurtu uważali, że deformując postaci przedstawiane w dziełach można uzyskać obraz realności „bardziej ludzkiej”. Dzięki temu można było doprowadzić ludzkość do moralnej odnowy.

  Powyższy obraz nie jest wprawdzie zdeformowany pod kątem kształtu tytułowego konia, ale na pewno pod kątem zastosowanej w jego przypadku kolorystyki. Przede wszystkim jest niebieski, co raczej nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ale przez to jest na pewno ciekawszy i tym bardziej przyciąga uwagę odbiorców. Również tło znajdujące się za nim nie jest naturalne. Widać jakieś wzniesienia, każdemu została nadana inna kolorystyka. Patrząc współcześnie na obraz można by przypuszczać, że jest to postać z jakiejś bajki czy baśni. Wspaniałe zwierzę przestawione oczyma dziecięcej wyobraźni. Takie dzieło na pewno przyciąga wzrok i to nie tylko dorosłych, ale również małych i starszych dzieci.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 340,00 zł

Kup obraz

Podziel się informacją o obrazie

Pozostałe produkty z kategorii

Odpoczywający pies - Franz Marc

Na zamówienie
275,00 zł
Odpoczywający pies - Franz Marc

Lis - Franz Marc

Na zamówienie
380,00 zł
Lis - Franz Marc

Dwa konie - Franz Marc

Dostępny
300,00 zł
Dwa konie - Franz Marc

Dwa koty - Franz Marc

Dostępny
295,00 zł
Dwa koty - Franz Marc