Strona główna » Artyści » Polscy malarze » Pochodnie Nerona - Henryk Siemiradzki
Pochodnie Nerona - Henryk SiemiradzkiPochodnie NeronaPochodnie NeronaPochodnie Nerona
Pochodnie Nerona - Henryk Siemiradzki
Pochodnie Nerona
Pochodnie Nerona
Pochodnie Nerona

Pochodnie Nerona - Henryk Siemiradzki

Nr katalogowy: 378
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Obraz olejny będący reprodukcją dzieła artysty Henryka Siemiradzkiego pod tytułem "Pochodnie Nerona".
Wymiary obrazu: 190 x 95 cm
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony poprzeczkami i klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawde wyśmienicie.
Powyżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.

Dodatkowy opis obrazu
  „Pochodnie Nerona” to dzieło autorstwa Henryka Siemiradzkiego, które znane jest także pod inną nazwą- „Świeczniki chrześcijaństwa”. Ten obraz olejny powstał w 1876 roku w Rzymie.  

  Na obrazie znajduje się pałac cesarza Nerona, przed którym tłumnie zgromadzili się dworzanie z cesarzem na czele. Przybyli oni, by oglądać czekających na śmierć chrześcijan, których postaci widnieją po prawej stronie obrazu. To scena pochodząca z czasów rządów  Nerona. Oskarżył on o spalenie Rzymu (które to zajście miało miejsce w 64 roku) właśnie chrześcijan. Zostali oni przywiązani do pali, które mają lada chwila zostać podpalone. Na obrazie widać wyraz wyczekiwania na oczach „widzów” całego widowiska.

  Dzieło Henryka Siemiradzkiego jest obrazem bardzo realistycznie przedstawiającym ówczesną rzeczywistość. Nieprzypadkowy jest także kontrast, jaki zastosował autor pomiędzy przepychem pałacu Nerona, a rozgrywającą się tuż obok tragedią. Tak niestety wyglądał antyczny świat, a sam twórca- jako przedstawiciel naturalistycznego malarstwa- starał się w jak najbardziej autentyczny sposób przedstawić ówczesne realia.

  Samo dzieło jest ogromne- pierwszoplanowe postaci mają prawie rzeczywiste rozmiary. Inspirację do jego stworzenia artysta znalazł między innymi w opowiadaniach Swetoniusza, „Rocznikach” Tacyta oraz dziełach, które opowiadały o prześladowaniu chrześcijan w tamtejszym czasie.

  Obraz początkowo miał zostać sprzedany carowi. Autor zażyczył sobie za dzieło aż 50 tysięcy rubli, płatnych w kilku ratach. Mimo wszystko oferta została przez cara odrzucona. Dlatego też dzieło pozostało w naszym kraju, gdzie w 1879 roku, w dniu 50lecia pracy literackiej wielkiego przyjaciela artysty- Józefa Ignacego Kraszewskiego- przekazane zostało do Krakowa. To właśnie to dzieło miało stać się zaczątkiem Muzeum Narodowego zlokalizowanego w Sukiennicach. Na czas remontu Sukiennic obraz przeniesiony został do ekspozycji w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 4 890,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu