1 » 2 » Śmierć i życie - Gustav Klimt3
Śmierć i życie - Gustav Klimt

Śmierć i życie - Gustav Klimt

Nr katalogowy: 590
Opis produktu
Piękny ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła Gustaw Klimt pt. "Śmierć i życie".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach: 50 x 70 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Gustaw Klimt.
Dodatkowy opis obrazu
Gustav Klimt pochodził z Wiednia. Urodził się w 1862 roku. Bardzo duży wpływ na jego twórczość wywarła podróż po Włoszech, którą odbył w 1903 roku. Wówczas to uległ fascynacji zdobionymi złotem mozaikami, które odnalazł w Rawennie i Wenecji. W tym czasie w jego twórczości nastał tak zwany złoty etap. Powstały wówczas dzieła takie jak „Pocałunek”, „Śmierć i Życie” czy „Danae”. Były one ozdobione płatkami złota, które zostały umieszczone pomiędzy bujnymi i różnokolorowymi formami, które otaczały postacie przedstawione na obrazach.
 
Na obrazie tym widzimy właśnie takie różnokolorowe formy, które starają się zdominować całą przestrzeń. W zasadzie to jedynie postaci, które zostały na nim przedstawione, ukazane zostały w sposób można powiedzieć: realistyczny. Na obrazie możemy rozpoznać kobietę i mężczyznę, którzy są w siebie wtuleni. Być może to właśnie tytułowa śmierć i życie, które łączą się w codziennym życiu w mozaice przeróżnych barw. W pewien sposób są też otuleni tymi formami niczym kolorową kołdrą.

Trzeba pamiętać, że śmierć jest stałą towarzyszką naszego życia. Tak naprawdę nie znamy dnia ani godziny - może nas dopaść w każdej chwili. Dlatego też warto jest cieszyć się z każdego dnia naszego życia i przeżyć je godnie.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 380,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Płonąca żyrafa - Salvador Dali

Na zamówienie
460,00 zł
Płonąca żyrafa - Salvador Dali

Kobieta, ptak, gwiazda - Joan Miro

Na zamówienie
350,00 zł
Kobieta, ptak, gwiazda - Joan Miro

Pomarańczowe słonie

Dostępny
380,00 zł
Pomarańczowe słonie