1 » 2 » Artysta malarz Daniel Patrick Kessler3

Artysta malarz Daniel Patrick Kessler

Data dodania: 25-03-2008

Dzisiaj chcielibyśmy Państwu przybliżyć sylwetkę kolejnego malarza, którego reprodukcję obrazu posiadamy w sprzedaży. Jego dzieła charakteryzują się „wesoła” tematyką oraz żywymi kolorami. Mowa tutaj o Danielu Kessler.Malarz artysta Daniel Patrick KesslerDaniel Patrick Kessler jest współczesnym malarzem amerykańskim. Jego korzenie artystyczne sięgają gimnazjum katolickiego, gdzie otrzymał od zakonnic obrazki przedstawiające sceny z biblii, które rozbudziły jego fantazje i zmotywowały do rysowania.

Daniel Kessler pracował jako grafik przy projektach architektonicznych, a do 1991 roku całkowicie zajął się artystycznym malarstwem. 
Najbardziej znane z pośród jego prac to seria tęczowych psów z jabłkami na głowach oraz artystyczna interpretacja flagi stanu Teksas. Obecnie jego prace znajdują się w wielu prywatnych zbiorach na całym świecie oraz można je podziwiać w muzeach stanów Zjednoczonych.

W naszej galerii posiadamy reprodukcję obrazu tego artysty, pt. „Kolorowe psy”.
Aby obejrzeć wszystkie dostępne reprodukcje obrazów Daniela Patricka Kesslera, proszę kliknąć tutaj: [Reprodukcje - Daniel Patrick Kessler]

Zdjęcie malarza pochodzi z jego oficjalnej strony kesslerart.com.


Przejdź do strony głównej