1 » 2 » Claude Theberge - artysta, malarz (biografia)3

Claude Theberge - artysta, malarz (biografia)

Data dodania: 21-03-2008

   Chcąc zapoznać Państwa z postaciami malarzy których reprodukcje obrazów posiadamy w sprzedaży, będziemy regularnie prezentowali życiorysy najciekawszych artystów. Dzisiaj przedstawiamy biografię współczesnego kanadyjskiego malarza Claude Theberge. Serdecznie zapraszamy do lektury.Claude Theberge   Claude Theberge urodził się w 1934 roku w Kanadzie. W 1954 roku ukończył Wyższa Szkołę Sztuk Pięknych w Quebec, a następnie kontynuował artystyczne studia w Paryżu, aż do roku 1960 roku, kiedy to został absolwentem Narodowej Szkoły Sztuk Dekoracynych.

Powrócił do Kanady jako ukształtowany artysta abstrakcyjny. Na początku wyrażał swoja twórczość w rzeźbie, na dużych freskach oraz szkle. Od 1980 roku  jego pracę artystyczną zdominowało malarstwo symboliczne oraz hiperrealistyczne. Jego prace można oglądać na wystawach w miastach całego świata, m.in. Paryż, Chicago, Detroit, Moskwa, Śt.Petersburg, Kopenhaga, Santillana, Nowy Jork, Quebec, Montreal i Toronto. Zwyciężył również wiele międzynarodowych konkursów artystycznych.

Claude Theberge jest artystą który uwielbia w swoich dziełach używać wielu żywych kolorów, każdy jego obraz ma w sobie trochę tajemnicy życia i miłości. 

Aby obejrzeć wszystkie reprodukcje obrazów tego artysty, kliknij tutaj: [Claude Theberge - reprodukcje]

Zdjęcie artysty pochodzi z jego oficjalnej strony: claudetheberge.com


Przejdź do strony głównej