Strona główna » Tematyka » Ludzie » Cztery tancerki - Edgar Degas
Cztery tancerki - Edgar Degas

Cztery tancerki - Edgar Degas

Nr katalogowy: 576
Opis produktu
Ręcznie namalowany obraz wzorowany na dziele Edgara Degasa pt. "Cztery tancerki".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 90x75 cm.
Płótno naciągnięte na drewniany blejtram, dodatkowo wzmocniony poprzeczką oraz klinami.
Grubość obrazu: 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości, obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.
Prezentowane powyżej zdjęcie, tak jak każde w naszej galerii obrazów,  przedstawia namalowaną przez nas kopię obrazu.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł tego artysty. Aby je obejrzeć proszę wybrać kategorię Edgar Degas.
Dodatkowy opis obrazu

  Degas skarżył się kiedyś, że nazywają go malarzem tancerek. Cóż, coś w tym na pewno było. A już niewątpliwie wpłynął na takie określanie jego twórczości fakt, iż w jego dorobku znajduje się bardzo wiele obrazów, które przedstawiają sceny o tej tematyce. Degas tłumaczył się w ten sposób, że nie chodzi mu o przedstawianie samych tancerek, ale raczej są one pretekstem do tego, aby mieć możliwość malowania pięknych tkanin i oddawania ruchu.

  W zasadzie to ponad połowa pasteli i olejów autorstwa Degasa przedstawia baletnice. Występowały one między aktami w Operze Paryskiej. Począwszy od lat 70-tych można zaobserwować u artysty swoistą obsesję na tym punkcie. Malował i rysował tancerki na scenie i poza nią, przedstawiał je przebierające się w garderobie, a także podczas prób i wypoczynku. Na obrazie tym przedstawione tancerki znajdują się poza sceną. Wyglądają, jakby dopiero szykowały się do występu, przywdziewając swoje zwiewne stroje. Wydaje się, że przebywają na zewnątrz budynku, w plenerze. Przebierają się osłonięte przed wzrokiem innych gęstymi krzewami. W oddali w tle widać drzewa i kolorystykę nieba przy zachodzącym właśnie słońcu. Obraz wręcz zapowiada wspaniały wieczorny występ tancerek.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 460,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Wino, muzyka i śpiew - Herman Prediger

Na zamówienie
1 120,00 zł
Wino, muzyka i śpiew

Marilyn Monroe #niebieski

Dostępny
420,00 zł
Marilyn Monroe #niebieski

Samotna

Dostępny
420,00 zł
Samotna