Strona główna » Tematyka » Ludzie » Dama z gronostajem - Leonardo da Vinci
Dama z gronostajem - Leonardo da Vinci

Dama z gronostajem - Leonardo da Vinci

Nr katalogowy: 499
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie, będący kopią obrazu Leonarda da Vinci pt. "Dama z gronostajem" znanym również pod nazwą "Dama z łasiczką".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarach: 60 x 90 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
 
Dodatkowy opis obrazu
 Dama z gronostajem jest kolejnym dziełem wielkiego malarza z Włoch. Tylko Mona Lisa jest bardziej poznawalnym dziełem tego twórcy. Obraz ten został namalowany w Mediolanie w latach 1483-1490. Obraz ten z kolei jest bogactwem narodowym Polski. Jest własnością muzeum Czartoryskich w Krakowie. Dla wielu osób jest to nie wyobrażalne by takie dzieło było właśnie w Polsce. Na szczęście polscy kustoszy doskonale zdają sobie sprawę z tego z jak wielkim dziełem mamy do czynienia. 

 To, że dama z gronostajem jest dostępna w Krakowie sprawia, że miasto kraka jest jeszcze bardziej atrakcyjne turystycznie. Każdy miłośnik malarstwa na świecie ma zaznaczony Kraków na trasie swoich podróży. 

 Dama z gronostajem bardziej znana, jako dama z łasiczką od samego początku swojego istnienia wprawiała ludzi w zachwyt. Na samym początku nieznana była kobieta przeniesiona na ten obraz. Tak samo było w przypadku zwierzęcia trzymanego w rękach tejże kobiety. Początkowo myślano, że jest łasiczka. Dopiero po głębszej analizie stwierdzono, że najprawdopodobniej jest gronostaj. Niewyklucia się też możliwości, że jest to albinotyczna odmiana fretki. 

 Obraz ten jak to w przypadku Leonardo da Vinci jest utrzymany w ciemnej konwencji. Tło tego obrazu jest całkowicie czarne. Jest to metoda, która była bardzo często stosowana w tamtych czasach podczas malowania portretów. Kobieta ukazana w tym dziele jest ubrana bardzo elegancko. Biżuteria, którą nosi jest stonowana i dostojna. Jej zielona suknia świadczy o jej zamożności. Jest to portret Cecylii, Gallerani, która była kochanką księcia Ludovica Sforzy, który był zleceniodawcą tego dzieła. 

 Leonardo da Vinci chyb nigdy nie przypuszczał, że jego dzieła będą największymi gratkami na aukcjach dzieł sztuki na całym świecie. Jest to oczywiście rzadkością.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 860,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Papugi - Jean Dupas

Na zamówienie
1 640,00 zł
Papugi - Jean Dupas

Upadły anioł - Marc Chagall

Na zamówienie
660,00 zł
Upadły anioł - Marc Chagall

Wiosna - Sandro Botticelli

Na zamówienie
1 920,00 zł
Wiosna - Sandro Botticelli
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu