Strona główna » Tematyka » Ludzie » Dzieci siedzące na schodach - Olga Boznańska
Dzieci siedzące na schodach - Olga Boznańska

Dzieci siedzące na schodach - Olga Boznańska

Nr katalogowy: 830
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Obraz olejny będący ręcznie namalowaną kopią dzieła artystki Olgi Boznańskiej pod tytułem " Dzieci siedzące na schodach".
Wymiary obrazu: 60 x 80 cm
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawdę wyśmienicie.
Powyżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.
Dodatkowy opis
   Apoloniusz Kędzierski to polski malarz akwarelista, który pochodził z Suchedniowa. Był również znakomitym rysownikiem, ilustratorem oraz dekoratorem. Od roku 1892 na stałe zamieszkał w Warszawie. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można obrazy o tytułach: "Podsiewanie", "Rybacy", "Zwózka drzewa", "W ogrodzie warzywnym" czy "Dziewczyna z dzbanem".

   Kędzierski aktywnie poszukiwał w swoim życiu tematów do malowania. Najczęściej interesujące zagadnienia odnajdywał w trakcie swoich podróży po Opoczyńskiem, Polesiu oraz ziemi chełmińskiej. W szczególności upodobał sobie penetrowanie okolic Serocka nad Narwią oraz Kutna. W roku 1923 przeżywał zaś moment zachwytu nad Zakopanem.

   W jego obrazach można odnaleźć przede wszystkim sceny ukazujące pracę chłopów. Motywem wielu dzieł był połów ryb czy zwózka drewna. Pokazywał pracowitych ludzi w ich codziennym wydaniu. Widać to również na obrazie „Dziewczyna z dzbanem”. Dzieło to nosi również dalszy tytuł: Robotna Antosia i powstało około 1900 roku.

   Na obrazie tym widać młodą wiejską dziewczynę w trakcie wykonywania jednego z jej codziennych obowiązków. W oddali widać zabudowania wsi. Dziewczyna jest uśmiechnięta. To znak, że jest szczęśliwa, a praca nie jest dla niej żadną karą. Niesie wodę ze studni dla siebie i swoich najbliższych.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 540,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Kobieta w kapeluszu

Na zamówienie
410,00 zł
Kobieta w kapeluszu

Żniwa w Łęgach - Ernst Henseler

Na zamówienie
920,00 zł
Żniwa w Łęgach - Ernst Henseler

Powrót syna marnotrawnego - Rembrandt

Na zamówienie
1 490,00 zł
Powrót syna marnotrawnego - Rembrandt

Baletnice - Edgar Degas

Dostępny
760,00 zł
Obraz Baletnice
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu