Strona główna » Tematyka » Ludzie » Dziewczyna z dzbanem - Apoloniusz Kędzierski
Dziewczyna z dzbanem - Apoloniusz Kędzierski

Dziewczyna z dzbanem - Apoloniusz Kędzierski

Nr katalogowy: 613
Opis produktu
Obraz olejny będący ręcznie namalowaną kopią dzieła artysty Apoloniusza Kędzierskiego pod tytułem "Dziewczyna z dzbanem".
Wymiary obrazu: 80 x 65 cm
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawde wyśmienicie.
Powyżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.
Dodatkowy opis
   Apoloniusz Kędzierski to polski malarz akwarelista, który pochodził z Suchedniowa. Był również znakomitym rysownikiem, ilustratorem oraz dekoratorem. Od roku 1892 na stałe zamieszkał w Warszawie. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można obrazy o tytułach: "Podsiewanie", "Rybacy", "Zwózka drzewa", "W ogrodzie warzywnym" czy "Dziewczyna z dzbanem".

   Kędzierski aktywnie poszukiwał w swoim życiu tematów do malowania. Najczęściej interesujące zagadnienia odnajdywał w trakcie swoich podróży po Opoczyńskiem, Polesiu oraz ziemi chełmińskiej. W szczególności upodobał sobie penetrowanie okolic Serocka nad Narwią oraz Kutna. W roku 1923 przeżywał zaś moment zachwytu nad Zakopanem.

   W jego obrazach można odnaleźć przede wszystkim sceny ukazujące pracę chłopów. Motywem wielu dzieł był połów ryb czy zwózka drewna. Pokazywał pracowitych ludzi w ich codziennym wydaniu. Widać to również na obrazie „Dziewczyna z dzbanem”. Dzieło to nosi również dalszy tytuł: Robotna Antosia i powstało około 1900 roku.

   Na obrazie tym widać młodą wiejską dziewczynę w trakcie wykonywania jednego z jej codziennych obowiązków. W oddali widać zabudowania wsi. Dziewczyna jest uśmiechnięta. To znak, że jest szczęśliwa, a praca nie jest dla niej żadną karą. Niesie wodę ze studni dla siebie i swoich najbliższych.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 520,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu