Strona główna » Tematyka » Ludzie » Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer
Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer

Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer

Nr katalogowy: 500
Opis produktu
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Jana Vermeera pt. "Dziewczyna z perłą".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarach: 60 x 90 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
 
Dodatkowy opis obrazu
 Jan Vermeer jest w Polsce dość mało znanym malarzem. Jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę, gdyż jego dzieła są niepowtarzalne i przyprawiają o dreszcze. Jednym z najbardziej znanych jego obrazów jest dziewczyna z perłami. 

 Obraz ten powstał w siedemnastym wieku w Holandii. Wielu ekspertów pozwala sobie porównywać go z Mona Lisą Leonarda da Vinci. Przyglądając się mu rzeczywiście można dostrzec pewne podobieństwa. 

 Jest to klasyczny obraz z tamtego okresu. Technika wykorzystana przez Jana Vermeera jest taka sama jak u innych malarzy z tamtej epoki. Płótno i farby wykorzystane do stworzenia tego dzieła były najlepszego gatunku w tamtych czasach. Jakość materiałów zagwarantowała nam przetrwanie tego dzieła do dnia dzisiejszego. Obraz ten możemy oglądać w muzeum Mauritshuis w Hadze. 

 Centralną postacią na tym obrazie jest młoda bardzo piękna dziewczyna. W jej uchu możemy zauważyć tytułową białą perłę, która jeszcze bardziej podkreśla jej nieprzeciętną urodę. Tło, jakie widnieje na tym obrazie jest całkowicie czarne. Dzięki temu zabiegowi malarz jeszcze bardziej uwidocznił postać dziewczyny. Niewiasta ta ma na głowie niebiesko-żółtą chustę, która uwydatnia jej nienaganne czoło i oczy. Ubrana jest dodatkowo w brązową suknię z białym kołnierzykiem.

 Ciekawostką dotyczącą tego obrazu jest to, że stał się on inspiracją dla pisarzy i reżyserów. W tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku powstała powieść historyczna, a cztery lata później nakręcono film o tym samym tytule. Jak widać obraz ten jest na tyle wyjątkowy by inspirować innych artystów. Może nawet jeszcze nie wiemy czy, ktoś nie stworzył piosenki, czy innego obrazu będąc pod wpływem dziewczyny z perłami. Dlatego jeżeli będziemy kiedyś w Hadze skorzystajmy z okazji i udajmy się do muzeum by zobaczyć to jakże piękne dzieło.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 860,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu