Strona główna » Tematyka » Ludzie » Dziewczynka gasząca świecę - Stanisław Wyspiański
Dziewczynka gasząca świecę - Stanisław Wyspiański

Dziewczynka gasząca świecę - Stanisław Wyspiański

Nr katalogowy: 456
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Obraz olejny będący ręcznie namalowaną kopią dzieła artysty Stanisława Wyspiańskiego pod tytułem "Dziewczynka gasząca świecę".
Wymiary obrazu: 50 x 75 cm
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawde wyśmienicie.

Powyżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.

Dodatkowy opis obrazu
  Obraz pod tytułem „Dziewczynka gasząca świecę” został namalowany przez Stanisława Wyspiańskiego. Był on znakomitym polski malarzem, który tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Na jego dziełach bardzo często można było odnaleźć wizerunki dzieci.

  Na obrazie widzimy kilku lub kilkunastoletnią dziewczynkę. Została ona przedstawiona w chwili, kiedy gasiła palącą się świecę za pośrednictwem metalowego przyrządu. Nazywano go kapturkiem.

  Dolną część pierwszego planu zajmuje niewielki fragment stołu. Na nim znajduje się właśnie biała świeca w małym lichtarzyku. Nie widać już płomienia świecy, ponieważ skrył się on pod kapturkiem do gaszenia świec. Za stołem stoi dziewczynka. W zasadzie to zajmuje swoją postacią większą część całego dzieła. Ubrana jest w suknię w ciemnoszarym kolorze. Wydaje się ona być zbyt poważna jak na jej młody wiek. Całość ubioru dziewczynki ożywia czerwona kokarda, którą ma przypiętą pod szyją. Twarz dziecka jest jasna i pociągła. Jej usta są ciemnoróżowe i bardzo wyraziste, co dodatkowo przyciąga wzrok do twarzy dziewczynki. Jej rude włosy są zaczesane gładko do góry, w jej uszach widzimy wiszące kolczyki. Wzrok ma opuszczony i skupiony na gaszonej świecy, przez co wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 590,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Kwiat - Alfons Mucha

Dostępny
560,00 zł
Kwiat - Alfons Mucha

Śpiąca

Dostępny
460,00 zł
Śpiąca

Kabaret

Dostępny
460,00 zł
Kabaret
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu