1 » 2 » Dziewica - Gustav Klimt3
Dziewica - Gustav Klimt

Dziewica - Gustav Klimt

Nr katalogowy: 222
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Doskonały namalowany ręcznie obraz na podstawie dzieła malarza Gustava Klimta pt. "Dziewica" (The Virgin).
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach: 84 x 84 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Gustav Klimt.

Dodatkowy opis obrazu
Jest to obraz, którego autorem jest Gustav Klimt. Dzieło to najprawdopodobniej zostało namalowane w 1913 roku. Znane jest również pod tytułem: Dziewice.

Obraz stworzony przez Gustawa Klimta w 1913 roku. Tematem obrazu jest ponownie świat kobiecy. Młode kobiety leżą na owalnym łóżku obsypanym kwiatami. Dziewczyna w długiej niebieskiej sukni śpi, leżąc na poplątanych ze sobą ciałach. Jest to pierwsza alegoria z ostatniego cyklu w karierze Klimta. Niestety jej treść pozostaje ciągle nieinterpretowana. Wyrażona została nową formą – okrężnym ruchem w płynnym rytmie. Klimt wyraźnie zmienił swój styl, porzucając złote aplikacje.

Na obrazie tym na pierwszym planie widzimy młodą dziewczynę w otoczeniu innych śpiących dziewcząt. Dziewczęta – na obrazie zostały one nazwane dziewicami – przestawione zostały jako śpiące obok siebie w bardzo plastyczny sposób – może powiedzieć, że nawet trochę nienaturalnie przeplatają się ze sobą.

Gustav Klimt był symbolistą. Na jego obrazach można było odnaleźć zarówno bujność jak i złożoność epoki, w której żył. Obraz jest sam w sobie bardzo charakterystyczny. Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze duże zainteresowanie na tym obrazie wzbudza nasycenie barw. Są one bardzo intensywne. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że w pierwszym momencie zwraca się bardziej uwagę na wzory zdobiące okrycia dziewcząt, niż na same dziewice. Podobnie kontury i rysy nadają specyficzny charakter całemu wizerunkowi.

Widać od razu, że jest to obraz autorstwa Gustava Klimta. Można to poznać po tym, iż na obrazie dominują elementy erotyzmu i zmysłowości, które są dla niego bardzo charakterystyczne. Był bowiem artystą, który nie bał się takich tematów, a wręcz w nich przodował.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 440,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Miasto - Wassily Kandinsky

Na zamówienie
440,00 zł
Miasto - Wassily Kandinsky

Barwna abstrakcja 2

Dostępny
345,00 zł
Barwna abstrakcja 2

Muzykanci

Dostępny
340,00 zł
Muzykanci