Strona główna » Tematyka » Abstrakcje » Eksplodująca głowa - Salvador Dali
Eksplodująca głowa - Salvador Dali

Eksplodująca głowa - Salvador Dali

Nr katalogowy: 417
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Obraz olejny pt. "Eksplodująca głowa" namalowany na podstawie dzieła Salvadora Daliego.
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 75x100 cm.
Obraz naciągnięty na sosnowy blejtram o grubości około 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości.
Obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]
Dodatkowy opis obrazu
Eksplodująca głowa to dzieło, którego autorem jest Salvador Dali. To praca określana mianem rafaelowskiej. To kolejny obraz, który pochodzi z okresu, kiedy to Salvador Dali postanowił przedstawić swoim odbiorcom pewne zmiany. Mianowicie chodziło o pokazanie tego, co zmieniło się w jego własnym postrzeganiu świata. Chodziło tutaj zarówno o życie, jak również o poglądy.

Na obrazie tym widzimy naprawdę niezwykły twór. Łączy on w sobie dalijską fascynację klasycznym stylem oraz strukturami atomowymi. Na tym jednak nie koniec. Obraz nawiązuje bowiem do wpływów Renesansu. Pojawia się w nim religijne tło. Wszystko to razem sprawia, że dzieło staje się naprawdę nietuzinkowe.

Duże zainteresowanie, jakie Salvador Dali kierował na doskonałość formy, doprowadziło do tego, że artysta zaczął wręcz ubóstwiać symbol, jakim jest róg nosorożca. Wyrażał przekonanie o tym, że symbolem życia jest spirala. Że jest ona jego swoistym fundamentem. Dlatego też na obrazie tym widzimy, że całe dzieło zdominowane zostało przez różnorodne elementy, które swoim kształtem przypominają stożek. W bardzo ciekawy sposób artysta przedstawił także twarz postaci na obrazie. Przedstawiona została ona niejako w stanie nuklearnej fragmentacji.

Obraz jest: Na zamówienie

Blejtram o grubości:

Cena: 620,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu