Strona główna » Tematyka » Ludzie » Fioletowe tancerki - Edgar Degas
Fioletowe tancerki - Edgar Degas

Fioletowe tancerki - Edgar Degas

Nr katalogowy: 543
Opis produktu
Ręcznie namalowany obraz wzorowany na dziele Edgara Degasa.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 100 x 100 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące reprodukcjami dzieł tego artysty. Aby je obejrzeć proszę wybrać kategorię Edgar Degas.

 

Dodatkowy opis obrazu
Obraz „Fioletowe Tancerki” jest arcydziełem znanego artysty Edgara Degasa. Powstał on około 1890 roku, czyli już praktycznie w schyłkowym momencie twórczości artysty.

Arcydzieło przedstawia kwartet pięknych tańczących baletnic. Kobiety prawdopodobnie są w trakcie jakiegoś przedstawienia i tańczą wytrenowany wcześniej układ. Zakres kolorów użytych do namalowania tego obrazu sprawia, że jest on niezwykle subtelny i delikatny. W centralnym punkcie obrazu znajdują się tancerki ubrane w piękne fioletowe spódniczki, sprawiające wrażenie lekkich jak piórko. Tło obrazu stanowi mieszanina jasnych odcieni różnych kolorów: pomarańczowego, zielonego i brązowego, które sprawia wrażenie jakby obraz drżał nam przed oczami. Kobiety mają ciemne włosy, a ich skóra ma kolor niemal śnieżnobiałej bieli.

Degas na swoim dziele w niesamowicie mistrzowskim stylu przedstawił znajdujące się w ruch tancerki. Patrząc na ten obraz można by było stwierdzić, że za ułamek sekundy zaczną one ponownie tańczyć. Można odnieść także wrażenie, że artystki znajdują się na scenie wśród scenerii z drzew i tworzą one wyłom w jednolitej strukturze kolorystycznej całego otoczenia. Fiolet sukienek tancerek stanowi tutaj zdecydowaną opozycję w stosunku do kolorów, które są charakterystyczne dla natury. To właśnie on sprawia, że widz skupia swoją uwagę głównie na tancerkach.

Powyższy obraz można odczytać jako przedstawienie potęgi, jaką stanowi taniec oraz ruch, którą to tak bardzo fascynował się Edgar Degas. Kolorystyka postaci przedstawiona na obrazie symbolizuje uduchowienie, wolność, spokój oraz szczęście. Kolor sukienek tancerek znajdujących się w ruchu ma powodować u obserwatora myśli związane z momentem, w którym to on sam wpada w taneczny trans i dzięki temu oddziałuje on na niego odprężająco.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 680,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Molo - Jack Vettriano

Na zamówienie
680,00 zł
Molo - Jack Vettriano

Upadły anioł - Marc Chagall

Na zamówienie
620,00 zł
Upadły anioł - Marc Chagall

Stańczyk - Jan Matejko

Na zamówienie
1 240,00 zł
Stańczyk - Jan Matejko

Muzyka - Alfons Mucha

Na zamówienie
530,00 zł
Muzyka - Alfons Mucha