Strona główna » Tematyka » Ludzie » Frida Kahlo
Frida Kahlo

Frida Kahlo

Nr katalogowy: 595
Opis produktu
Ręcznie namalowana kopia autoportretu Fridy Kahlo
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 85 cm.
Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Dodatkowy opis obrazu
   Frida Kahlo była artystką, która malowała przede wszystkim dla siebie. Mówiła o sobie, że tworzy w określonym celu: chce odpędzić demony, które nękają jej duszę. Chciała poza tym odreagować ból duszy i ciała oraz w jakiś sposób oswoić się ze swoją traumą. Życie dostarczyło Fridzie zbyt wiele ekstremalnych przeżyć i doświadczeń. To właśnie z powodu traumatycznych doświadczeń postanowiła dawać im upust w sztuce. Można powiedzieć, że Frida odreagowywała pędzlem. Dzięki temu powstała swoista artystyczna kronika jej życia.

   Frida doznała paraliżu dziecięcego, wypadku drogowego, toksycznego związku ze starszym o 20 lat malarzem Diego Riverą, przeszła przez rozwód, ponowny ślub z Riverą, 3 nieudane ciąże i wiele operacji. Do tego doszło jeszcze uzależnienie od morfiny i alkoholu oraz amputacja nogi. Nie kształciła się w warsztacie malarstwa. Była amatorką. Zaczęła od retuszowania i kolorowania zdjęć. Podejmowała się tego w warsztacie fotograficznym swojego ojca. Następnie zajęła się kopiowaniem akwafort u jednego z grafików, który był jednocześnie przyjacielem rodziny. Na jej dziełach widać wprawdzie brak malarskiej edukacji, ale wcale to nie przeszkadza podziwiać jej twórczości. Obrazy takie jak autoportret są bardzo proste, wymowne i takie realne. A znając historię ich twórczyni, jeszcze bardziej przyciągają naszą uwagę i zmuszają do zastanowienia. Człowiek czasem z daleka wygląda pięknie, ale tak naprawdę nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka powiedzieć, że wszystko w jego życiu jest w porządku.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 480,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu