Strona główna » Tematyka » Głowa czytającej kobiety - Pablo Picasso
Głowa czytającej kobiety - Pablo Picasso

Głowa czytającej kobiety - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 832
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Głowa czytającej kobiety" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Pabla Picasso.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 75 x 100 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Powyższe zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.

Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając Pablo Picasso.
Dodatkowy opis
Na pierwszym planie obrazu znajduje się pięć nagich kobiet. Są to prostytutki z ulicy d’Avinyo w Barcelonie. Picasso dwie z nich umieścił w pozycji stojącej w samym środku obrazu, a ich wzrok skierował prosto na odbiorcę. Jedna z nich trzyma rękę uniesioną do góry, a drugą podtrzymuje kawałek materiału przykrywające jej nagie ciało. Druga natomiast swoje obie ręce trzyma za głową uwidaczniając swoje kobiece wdzięki. Te dwie kobiety na obrazie są wyodrębnione z tła oraz lepiej oświetlone od pozostałych. Artysta wyraźnie zniekształcił kobietom usta, czoła oraz nosy. Na pierwszym planie widać także dodatkowo elementy martwej natury, również zniekształcone. Są to owoce (arbuz, winogrono, gruszka i jabłko).

Pozostałe trzy prostytutki zostały przez malarza przedstawione na obrazie w bardzo nierealistyczny sposób. Na twarzach mają umieszczone czarne maski. Jedna z kobiet ma mocno zniekształconą twarz, pomalowaną na czarno, która przypomina głowę jakiegoś zwierzęcia. Takiego rodzaju przeistoczenia występują bardzo często w sztuce afrykańskiej i odnoszą się do duchowości artysty.
Sylwetki kobiet przedstawionych na obrazie są bardzo zdeformowane. Malarz ukazał ciało kobiety w bardzo odmiennej estetyce a kobiece atrybuty zostały mocno zniekształcone. Wszelkie relacje pomiędzy brzydota a piękne uległy tutaj zachwianiu. Na obrazie dominują kolory czerwieni w połączeniu z czernią i pomarańczą.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 520,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Drzewo

Dostępny
440,00 zł
Drzewo

Zielony

Dostępny
480,00 zł
Zielony