1 » 2 » 3 » Gwiaździsta noc - Vincent van Gogh4
Gwiaździsta noc - Vincent van Gogh

Gwiaździsta noc - Vincent van Gogh

Nr katalogowy: 452
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Gwiaździsta noc" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Vincenta van Gogha.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 90x65 cm.
Płótno naciągnięte na drewniany blejtram.
Grubość obrazu: 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości, obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.
Prezentowane powyżej zdjęcie, tak jak każde w naszej galerii obrazów,  przedstawia namalowaną przez nas kopię obrazu.
Aby obejrzeć inne namalowane przez nas kopie dzieł tego artysty, proszę kliknąć Vincent van Gogh.
Dodatkowy opis obrazu
Ten znakomity obraz autorstwa Vincenta van Gogha przedstawia widok na pewną wioskę. Została ona ukazana nie w swojej rzeczywistej postaci, a z fikcyjnego punktu widzenia malarza. Widać na tym obrazie wpływy, którym ulegał w tym czasie artysta. Objawiają się one między innymi przedstawianiem na obrazach niedawno odkrytych motywów. I tak po lewej stronie dzieła widnieje cyprys wznoszący się ku niebu. Po prawej zaś stronie i w oddali znajduje się grupa drzew oliwnych, które są wręcz skupione w obłok. Daleko w tyle, tworząc wspaniałe tło, znajdują się falujące wzgórza Alpilles.

Obraz przedstawia widok na wioskę nocą. Malarz zrezygnował z bezpośredniego sposobu opisywania widzianej natury. Podjął ryzyko i przedstawił na obrazie swoje fantastyczne wizje. Dzięki nim dzieło nabrało szczególnej atmosfery dramatycznej. Wydaje się wręcz, że obraz nabrał pewnej kosmicznej aury, że przedstawia grę, która rozgrywa się na ciemnoniebieskim niebie. Walka toczy się pomiędzy dwiema olbrzymnymi spiralnymi mgławicami. Splatają się w niej nawzajem. A towarzyszy im przy tym aż jedenaście nienaturalnych rozmiarów gwiazd, które otoczone są świetlistą aureolą oraz pomarańczowy, równie nierzeczywisty księżyc.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 410,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: