Strona główna » Tematyka » Halucynogenny torreador - Salvador Dali
Halucynogenny torreador - Salvador Dali

Halucynogenny torreador - Salvador Dali

Nr katalogowy: 541
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Obraz olejny pt. "Halucynogenny torreador" namalowany na podstawie dzieła Salvadora Daliego.
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 70x100 cm.
Obraz naciągnięty na sosnowy blejtram o grubości około 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości.
Obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.

Powyższe zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.
Więcej obrazów Salvadora Dali możecie Państwo obejrzeć w dziale Salvador Dali.
Dodatkowy opis obrazu
Halucynogenny Torreador to obraz autorstwa Salvadora Dali. Powstał on w 1970 roku. Obraz ten miał przedstawiać niechęć jego żony do walk byków. Co ciekawe, to znaczenie nie przemawia od nas od razu. Wręcz celowo jest ukryte – Dali nigdy nie zdradzał od razu swoich zamiarów. Potrafił doskonale łączyć symbolikę z iluzjami optycznymi. Poprzez stosowanie różnorodnych znanych motywów udało mu się stworzy swój własny język wizualny.

Scenerią obrazu jest arena do walki byków. Dzieło przemawia poprzez zastosowanie czerwonego i żółtego koloru, co zapewne nawiązuje do hiszpańskiej flagi. Lewa górna część obrazu przedstawia portret żony. Jej poważna i sztywna postawa wyraża głęboką niechęć do walki byków. W dolnej zaś części pojawiają się wielobarwne wzory, z których wyłania się coś kształtem przypominającego głowę umierającego byka.

Prawą stronę obrazu zajmuje posąg kobiety. W zasadzie jest to cała seria tego samego posągu, przedstawiona w coraz to dalszej odległości i rozmazanych kształtach. Patrząc na postać wydaje się, że to Wenus z Milo. Jednak im głębiej ta postać „oddala się” od widza, tym bardziej zmienia się jakby w męską postać. I w ostatnim momencie zdaje się wyglądać ona niczym torreador, który właśnie powalił byka.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 720,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: