1 » 2 » Jack Vettriano - życiorys3

Jack Vettriano - życiorys

Data dodania: 02-05-2008 Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z biografią, jakże ciekawego artysty – malarza: Jack’a Vettriano.

Jack VettrianoJack Vettriano jest szkockim malarzem urodzonym w miejscowości Fife w roku 1951. Jego artystyczna dusza szybko dała o sobie znać, choć jeszcze nie we właściwym kierunku. W Wieku 16 lat rzuca szkołę i zatrudnia się w kopalni. Malarstwo przyszło po kilku latach. Na swoje 21 urodziny otrzymał zestaw akwareli od swojej dziewczyny. Wtedy zaczyna rysować i rozpoczyna się jego przygoda z malarstwem. 

Przez lata tworzył bez publikacji. Jego obrazów nie można było nigdzie zobaczyć. Dopiero w roku 1988 postanawia przełamać się i przedstawić swoje prace publiczności. Robi na wystawie The Royal Scottish Academy. Został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Świadczy o tym fakt, że jego obrazy wykupiono już pierwszego dnia trwania wystawy. 

Dalsze lata są dla niego równie pomyśle. Jego prace cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów, a sam artysta dojrzał. Jego obrazy zdobią kolekcję zarówno prywatne jak i państwowe na całym świecie. Dzieła uświetniały wystawy w Nowym Jorku, Johannesburgu, Hongkongu, Edynburgu czy Londynie.
Jego obrazy często przedstawiają ludzi. Swoich bohaterów przedstawia w sposób bajkowy, a inspirację czerpie ze starych filmów, których wpływ widać w jego pracach.

Wszystkie dostępne reprodukcje obrazów tego artysty można obejrzeć klikając tutaj: [Jack Vettriano - reprodukcje].


Przejdź do strony głównej