Strona główna » Tematyka » Kompozycja 8 - Wassily Kandinsky
Kompozycja 8 - Wassily Kandinsky

Kompozycja 8 - Wassily Kandinsky

Nr katalogowy: 534
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Obraz olejny pt."Kompozycja 8" namalowany na podstawie dzieła Wassily Kandinskyego.
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary malowidła: 80x55 cm.

Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.
Zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.

Aby obejrzeć więcej dzieł tego artysty prosimy kliknąć na Wassily Kandinsky.
Dodatkowy opis obrazu
Wassilij Kandinski pochodził z Moskwy. Jednak nie osiadł w niej na stałe. Ogromna potrzeba w zakresie poznawania najnowszych trendów w sztuce świecie sprawiła, że wyemigrował na zachód.

Mając 30 lat uczył się malarstwa w Monachium w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Rozprawiał tamże o duchowości i sztuce. Uważał, iż konieczne jest malowanie i tworzenie bez granic. Postulował „sztukę dla sztuki”. Jego dzieła były bardzo barwne. Sam też wielokrotnie przekonywał o istnieniu korelacji muzyki i barw. Jego zdaniem każda barwa posiadała swój odpowiednik w dźwiękach muzyki.

Niektóre dzieła artysty były wręcz niekonwencjonalne. Kompozycje składały się z kilku przecinających się linii prostych lub krzywych. Na obrazach pojawiały się barwne plamy oraz figury geometryczne. Taki jest właśnie powyższy obraz. Składa się z wielu pozornie niepasujących do siebie elementów. Ot przypadkowe połączenie kresek, kół, kratek (drabinek) czy innych niekoniecznie geometrycznie poprawnych wzorów. Jednak jeśli przypatrzeć się głębiej, obraz jest spójny na swój sposób. Ta sama paleta barw w poszczególnych elementach łączy je ze sobą tworząc dzieło niepowtarzalne, swobodne, zachwycające i nowoczesne.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 420,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu