Strona główna » Tematyka » Ludzie » Koronczarka - Jan Vermeer
Koronczarka - Jan VermeerKoronczarka
Koronczarka - Jan VermeerKoronczarka

Koronczarka - Jan Vermeer

Nr katalogowy: 502
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Jana Vermeera pt. "Koronczarka".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarach: 60 x 90 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
Dodatkowy opis obrazu
 Koronczarka jest kolejnym dziełem holenderskiego malarza Jana Vermeera. Powstał on na przełomie lat 1669-1671. Jest to obraz przedstawiający młodą kobietę podczas pracy. Jest niezwykle małe dzieło, boki tego obrazu nie przekraczają dwudziestu pięciu centymetrów. Oczywiście małe nie znaczy gorsze. W tym przypadku możemy podziwiać skrupulatność i dokładność malarza. Tylko pewna i zdolna ręka przeniesie na płótno każdy element z największą drobiazgowością. 

 Obraz ten pokazuję nam ciężko zapracowaną dziewczynę, która wytwarza koronki. W tamtych czasach koronki były bardzo popularne, co sprawiło, że zapotrzebowanie na koronczarki było ogromne. Oczywiście tylko najlepsze z nich mogły liczyć na godziwą zapłatę. Dlatego tak istotnym w tej pracy było odpowiednie skupienie. To wszystko widać właśnie na tym obrazie Jana Vermeera. Przelał on na płótno nie tylko widok pracującej kobiety, ale także jej skupienie, zapał i dokładność także rzadko spotykaną w naszych czasach. 

 Pani przedstawiona na tym obrazku jest ubrana w żółtą sukienkę z wielkim białym kołnierzykiem. Kolor żółty jest bardzo częsty na obrazach tego mistrza pędzla. Dziewczyna ta jest uczesana bardzo dokładnie. Ma dwa kucyki, które odmładzają ją o wiele lat. Jej drobne, ale bardzo sprawne dłonie wydaje się jakby cały czas pracowały. W tamtych czasach koronki były robione całkowicie ręcznie, co sprawiało, że ich wartość było ogromna. Na obrazie tym możemy także przyjrzeć się urządzeniu, które pomagało koronczarce w jej pracy. 

 Obraz ten zmieniał miejsce pobytu przez wiele lat. Wielu ludzi pragnęło go posiadać w swojej kolekcji. Dopiero od tysiąc osiemset siedemdziesiątego roku znalazł on w zasobach muzeum w Luwrze, gdzie możemy go oglądać po dziś dzień. Jest to odpowiednie miejsce dla tego dzieła.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 820,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Niebieskie tancerki - Edgar Degas

Na zamówienie
390,00 zł
Niebieskie tancerki - Edgar Degas

Gajowy - Józef Brandt

Na zamówienie
1 000,00 zł
Gajowy - Józef Brandt

Wiosna - Sandro Botticelli

Na zamówienie
1 520,00 zł
Wiosna - Sandro Botticelli