Strona główna » Tematyka » Kwadraty z kołami - Wassily Kandinsky
Kwadraty z kołami - Wassily Kandinsky

Kwadraty z kołami - Wassily Kandinsky

Nr katalogowy: 445
Opis produktu

Obraz olejny pt."Kwadraty z kołami" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Wassily Kandinskyego.
Obraz namalowany na płótnie.
Wymiary malowidła: 120x90 cm.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.

Zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.

Aby obejrzeć więcej dzieł tego artysty prosimy kliknąć na Wassily Kandinsky.

Dodatkowy opis obrazu
Kandinsky Wassily był rosyjskim malarzem i grafikiem. Dał się również poznać jako teoretyk sztuki. Brał bardzo aktywny udział w niemieckim życiu artystycznym. Jeśli chodzi o twórczość, to w jej początkowym okresie widać było uleganie wpływowi ludowej sztuki rosyjskiej. Świadczyć o tym może przede wszystkim bardzo mocna kolorystyka jego dzieł. Na obrazach widoczny jest również wpływ secesji niemieckiej oraz francuskiego postimpresjonizmu. Dalsze lata jego twórczości to skłanianie się ku abstrakcji.

Lata dwudzieste to czas, kiedy w jego twórczości zaczęły pojawiać się coraz częściej elementy geometryczne. Pojawiały się również elementy o organicznym charakterze. Ponadto artysta zaczął ograniczać ekspresję. Stosowana przez niego plama stała się bardziej zwarta. W zasadzie cała jego twórczość nie posiadała odniesień do rzeczywistości.

Takie jest właśnie powyższe dzieło malarza. Przedstawia ono dwanaście kwadratów, w które wpisane są różnokolorowe okręgi / koła, nie zawsze o idealnym i regularnym kształcie. Raczej bardziej przypominają one te figury niż są nimi w rzeczywistości w swoich rozmiarach. Kształty mają bardzo żywe kolory, każda z dwunastu części dzieła jest odmienna od poprzedniej, chociaż wpisana w podobny schemat.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 490,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Kolorowe psy

Dostępny
460,00 zł
Kolorowe psy

Soul

Na zamówienie
380,00 zł
Soul

Puryzm - Salvador Dali

Na zamówienie
480,00 zł
Puryzm - Salvador Dali