1 » 2 » Leonardo da Vinci3

Leonardo da Vinci

Data dodania: 22-04-2011 Dzisiaj chcielibyśmy Państwu przybliżyć postać Leonarda da Vinci. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Namalowane przez nas reprodukcje obrazów Leonarda da Vinci możecie Państwo obejrzeć w dziele "Malarze światowi". 

 Leonardo da Vinci jest postacią tak niesamowitą jak jego działa. Ten wszechstronny uczony tworzył przez kilkadziesiąt lat. Urodził się piętnastego kwietnia w 1452 roku. Zmarł drugiego maja 1519 roku. Przez całe swoje życie poświęcał się sztuce i nauce. Był genialnym malarzem, ale i nie tylko. Wszyscy znamy przecież jego projekty architektoniczne. Dodatkowo był lekarzem i bajko pisarzem. Uniwersalizm, jaki prezentował jest godny pozazdroszczenia przez nas wszystkich. 

 Jednak największą sławę przyniosły mu jego obrazy. Każdy człowiek na tym świecie zna takie dzieła jak Mona Lisa, Dama z gronostajem czy Ostatnia Wieczerza. Wartość tych obrazów jest ogromna. Na szczęście są one dobrze chronione w najlepszych muzeach na świecie, między innymi w Luwrze czy muzeum Czartoryskich w Krakowie.

 Leonardo da Vinci był inspiracją dla wielu innych artystów w każdym kraju. Reżyserzy, pisarze czy malarze sięgali po jego twórczość za każdym razem, gdy chcieli stworzyć coś wielkiego. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że Leonardo da Vinci był jednym z największych ludzi chodzących po tej ziemi.

 Projekty maszyn wojennych wprawiły w zdumienie wszystkich generałów, którzy bardzo szybko skorzystali z tych pomysłów. Wiele kościołów i katedr było zaprojektowanych przez tego geniusza. Innowacyjne pomysły w medycynie zostały bardzo szybko zauważone przez kapitułę lekarską. Uznanie, jakie miał w środowisku lekarskim było ogromne. 

 W wolnych chwilach Leonardo da Vinci pisał bajki dla dzieci. Napisał ich kilkadziesiąt. Były one pełne humoru i wiedzy, którą mistrz chciał przekazać wszystkim. Taki uniwersalizm jest już niespotykany w dzisiejszych czasach. A szkoda, gdyż dzięki takim ludziom jak Leonardo da Vinci powstało wiele dzieł, które zachwyciły cały świat.

Namalowane przez nas reprodukcje obrazów Leonarda da Vinci możecie Państwo obejrzeć klikając tutaj: [Leonardo da Vinci].


Przejdź do strony głównej