1 » 2 » 3 » Malcesine sul Garda - Gustav Klimt4
Malcesine sul Garda - Gustav Klimt

Malcesine sul Garda - Gustav Klimt

Nr katalogowy: 532
Opis produktu

Piękny ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła Gustava Klimta pt. "Malcesine sul Garda".
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach: 120 x 85 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Gustav Klimt.

Dodatkowy opis

   Gustaw Klimt żył w latach 1862 – 1918. Był austriackim grafikiem oraz malarzem, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli okresu modernizmu oraz secesji. W swojej działalności starał skupić się na odrzucaniu wszelkich ograniczeń i konwencji, aby dzięki temu stworzyć dzieło totalne oraz idealne pod każdym względem. Jego obrazy były wyrazem nieograniczonej swobody twórczej, wyrażały złożoność oraz bujność epoki, w której tworzył. Dzięki tej zdolności udało mu się stworzyć dzieła na miarę swojej epoki, które nawet dzisiaj są inspiracją dla wielu artystów.


   Obraz „Malcesine sul Garda” przedstawia scenerię włoskiej miejscowości znajdującej się nieopodal pięknej Wenecji. Jest to miasto znane głównie z produkcji przepysznych oliwek. U dołu obrazu widzimy port znajdujący się przy mieście, w którym przycumowane są żaglówki z dość wysokim masztami. Może to sugerować, że jest to port morski. Zabudowa jest tutaj dość gęsta, odstępy pomiędzy budynkami są małe, uliczki dość ciasne. Wszystkie domy mają ściany w jasnych kolorach: białym, żółto-pomarańczowym lub jasnoróżowym, a dachy pokryte są czerwoną dachówką. Budynki nie są zbyt wysokie, zaledwie dwu - trzy piętrowe. Domy znajdujące się przy porcie posiadają piękne balkony z balustradami. W niektórych oknach można zauważyć, że mają drewniane okiennice, które na noc były zamykane.
 

   Całe miasto zbudowane jest na zboczu jakiejś góry, u szczytu której możemy dostrzec mury obronne, być może zamkowe. W górnej części obrazu przy murach obronnych wyłaniają się zielone zbocza góry, pokryte także drzewami. Klimt na tym obrazie przedstawił typową dla tamtych czasów zabudowę miasteczek we Włoszech. W samej Wenecji podobna zabudowa zachowała się po dzisiejszy dzień.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 580,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Wyprawa

Dostępny
360,00 zł
Wyprawa

Pola pszenicy - Vincent van Gogh

Na zamówienie
440,00 zł
Pola pszenicy - Vincent van Gogh