Strona główna » Tematyka » Abstrakcje » Metamorfoza Narcyza - Salvador Dali
Metamorfoza Narcyza - Salvador Dali

Metamorfoza Narcyza - Salvador Dali

Nr katalogowy: 226
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Metamorfoza Narcyza" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Salvadora Daliego.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 100x65 cm.
Obraz naciągnięty na sosnowy blejtram o grubości około 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości. Obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.
Powyższe zdjęcie przedstawia rzeczywisty obraz przez nas namalowany, który oferujemy w sprzedaży. Więcej kopi obrazów Salvadora Dali możecie Państwo obejrzeć w dziale Salvador Dali.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]
Dodatkowy opis

Metamorfoza Narcyza to obraz, którego autorem jest Salvador Dali. To znakomity malarz hiszpański. Do tego jest on jednym z najbardziej znanych surrealistów dwudziestego wieku.

Dzieło to powstało w 1937 roku. Obraz został wykonany tradycyjną techniką. Aktualnie można go podziwiać w Londynie w Tate Gallery. To właśnie ten obraz został przedstawiony Zygmuntowi Freudowi podczas spotkania, które miało miejsce w Londynie w lipcu 1938 r.

Obraz jest niezwykle ciekawy i zupełnie niecodzienny. Salvador Dali wykorzystał w nim nie tylko znany powszechnie mit o Narcyzie. Dodatkowo nawiązał do znanych obrazów, które ukazują tego zakochanego w sobie młodego mężczyznę. Jednak nie można o tym młodzieńcu powiedzieć, że jest to ten sam realistyczny obraz pięknego mężczyzny, do którego przyzwyczailiśmy się oglądając inne płótna. Narcyz jest – można powiedzieć- skamieniały w swojej pozie. Wpatruje się w swoje odbicie w wodzie. Co ciekawe, w wersji Salvadora Dali Narcyz nie ma ani oczu, ani włosów. W zasadzie gdyby nie nazwa tego obrazu, ciężko byłoby się na pierwszy rzut oka domyśleć, o czyją postać chodzi. Jest to bowiem jakiś twór trochę na kształt bryły, która zaledwie podobna jest do człowieka siedzącego na skraju jeziora odbijającego jego postać. Można pomyśleć, że postać ta zasnęła i śni swój sen. Obok postaci na brzegu zaczyna się kreować coś na kształt wizji, a może jest to halucynacja. Otóż w skamieniałych palcach prawej dłoni wyrastającej nad brzegiem widzimy ziarno. Nasuwa się skojarzenie porównujące je do jajka. Z jajka rodzi się nowe życie. Po pęknięciu skorupki zaczyna z niego kiełkować maleńki kwiat narcyza.

Dzieło jest nietuzinkowe, akcja rozgrywa się w dość dziwnym świecie. Mają w nim odzwierciedlenie zarówno elementy realistyczne jak i fantastyczne. Dlatego też płótno to przez lata przyciągało uwagę wielu widzów, zmuszając nie tylko do myślenia, ale przede wszystkim pozwalając na fascynującą różnorodność jego interpretacji.

 

Obraz jest: Dostępny

Blejtram o grubości:

Cena: 660,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Krowa (The Cow) - Wassily Kandinsky

Na zamówienie
590,00 zł
Krowa (The Cow) - Wassily Kandinsky

Góry

Dostępny
490,00 zł
Góry

Węże wodne- Gustav Klimt

Dostępny
760,00 zł
Węże wodne Klimt
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu