Strona główna » Tematyka » Krajobrazy » Młyn wodny
Młyn wodny

Młyn wodny

Nr katalogowy: 140
Opis produktu

Ręcznie malowany obraz olejny, o sporych wymiarach: 90 x 75 cm.
Płótno naciągnięte na drewniany blejtram (wzmocniony klinkami). Boki obrazu są zamalowane w kolorystyce całego malowidła, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Grubość obrazu wynosi około 2 centymetrów.

Ten wysokiej jakości, klasyczny obraz doda pomieszczeniu, w którym będzie powieszony, stylu oraz luksusu. Jeśli chcemy podnieść prestiż pomieszczenia, wybór "Młynu wodnego" jest idealny.

Powyższe zdjęcie, tak jak każde na stronach naszej galerii, jest rzeczywistym zdjęciem namalowanego przez nas obrazu.

Opis tematyki obrazu
Obraz ten przedstawia widok natury. Przedstawione miejsce można usytuować gdzieś na skraju lasu, nad brzegiem strumienia. Na pierwszym planie widzimy tytułowy młyn wodny. Budynek ten od razu przykuwa naszą uwagę. Jest on niewielką budowlą o spadzistym dachu. W jego pobliżu widać ludzi, którzy zajmują się swoimi czynnościami. Jeden z nich jedzie wozem, a drugi stoi nad brzegiem strumienia. Prawdopodobnie jest to kobieta, która czerpie wodę ze strumienia.

Artysta chce pokazać rutynę, jakiej się poddali. Wykonywane przez nich czynności są charakterystyczne dla miejsca, w którym się znajdują i pracują. Dalszy plan to już sama przyroda. Pełno w nim zieleni. Szczególnie rzucają się w oczy drzewa, otaczające budynek i jego bliską okolicę. Kolor liści wskazuje, że zaczyna się jesień. Gdzieniegdzie, bowiem widać czerwone i brązowe liście. Niebo jest częściowo zachmurzone, lecz nie zwiastuje to złej pogody. Wręcz przeciwnie, przez chmury przebija się błękit pogodnego nieba.

Wymowa obrazu jest optymistyczna i pełna spokoju. Malarz ukazał ludzi żyjących z dala od cywilizacji, w harmonii z naturą. Starał się przedstawić ich codzienność i czynności wykonywane przy młynie wodnym.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 580,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu