Strona główna » Tematyka » Ludzie » Mona Lisa - Leonardo da Vinci
Mona Lisa - Leonardo da Vinci

Mona Lisa - Leonardo da Vinci

Nr katalogowy: 498
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Leonarda da Vinci pt. "Mona Lisa".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarach: 60 x 90 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
Dodatkowy opis obrazu
 Chyba nie ma na świecie osoby, która nie wiedziałaby, czym jest Mona Lisa. To nie jest zwykłe dzieło malarskie. Nawet słowo arcydzieło nie jest wstanie podkreślić wielkości i ceny tego obrazu. Każdy malarz przedstawia sobie ten obraz, jako wzór do naśladowania. Leonardo da Vinci przeszedł samego się tworząc to jakże wielkie dzieło. 

 Dzieło to jest obrazem olejnym. Namalowane zostało na drewnie. Idealnym drzewem do tego typu pracy okazała się topola. Obraz ten jest przechowywany w Luwrze. Jest własnością rządu francuskiego. Jest niewątpliwie skarb narodowy, którego możemy wszyscy pozazdrościć amatorom ślimaków. 

 Jest to portret kobiety utrzymany w ciemnej tonacji. Na pierwszym planie widzimy wspaniałą kobietę ubraną w czarną suknię. Jest ona dość prosto uczesana i ma dość śmiały dekolt. Charakterystyczną rzeczą dla tego portretu jest to, że osoba malowana nie ma na sobie żadnej biżuterii, co sprawia, że widz odnosi wrażenie, że ma przed sobą osobę bardzo skromną i delikatną. W tle możemy zaobserwować motywy przyrodnicze. A dokładnie rzecz ujmując są to jakieś łąki.

 O tym dziele nie można pisać w kilku słowach. Jest tak niezwykły obraz, że można by było o nim napisać niejedną książkę. Ten obraz ma także bardzo ciekawą historię. Został namalowany w szesnastym wieku. A dokładnie na jego początku, w latach 1503-1506. W dzisiejszych czasach szacowanie wartości tego obrazu jest zbędne, gdyż nikt tak naprawdę nie jest w stanie wycenić go. Jest to dzieła bezcenne. Dlatego bardzo dobrze jest, że jest on własnością Francji. Prywatni kolekcjonerzy, marzą by mieć takie arcydzieło w swojej kolekcji. Jednak w tym przypadku muszą zadowolić się jedynie wiernie odtworzonymi duplikatami. Oryginał na szczęście jest bezpieczny i ogólnie dostępny w Luwrze wśród wielu innych dzieł.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 820,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Wiosna - Sandro Botticelli

Na zamówienie
1 520,00 zł
Wiosna - Sandro Botticelli

Soul

Na zamówienie
380,00 zł
Soul