Strona główna » Tematyka » Akty » Niebieski akt - Pablo Picasso
Niebieski akt - Pablo Picasso

Niebieski akt - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 538
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Niebieski akt" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Pabla Picasso.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając w dział Pablo Picasso.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]
Dodatkowy opis obrazu
Powyższy obraz przedstawia nagą kobietę o ciemnych, półdługich włosach. Kobieta znajduje się w pozycji siedzącej, tyłem do obserwatora. Ma podkulone nogi i na nich opiera swoje ręce oraz głowę. Najprawdopodobniej obraz przedstawia biedną kobietę, która jest niezmiernie smutna i płacze. Kobieta jest załamana swoją sytuacją życiową, oraz doskwiera jej zapewne głód.

Jej postać została nienaturalnie wydłużona przez malarza. Autor na obrazie zastosował przede wszystkim niebieską barwę, która wprawia widzów w nastrój melancholii i zmusza ich do myślenia nad tym, co działo się w chwili malowania obrazu z kobietą, która się na nim znajduje. Tło obrazu jest rozmazane, w zasadzie nie można określić co je stanowi. Jest to połączenie trzech kolorów: niebieskiego, czarnego oraz pomarańczowego, które mimo iż nic nie przedstawiają, to idealnie współgrają z pierwszym planem obrazu i pozwalają skupić się na tragizmie przedstawionej postaci.

Obraz „Niebieski akt” został namalowany przez Pablo Picasso w okresie jego twórczości zwanym błękitnym (pomiędzy 1901 a 1904 rokiem). Wszystkie dzieła, które powstały w tym okresie, ukazywały tematykę biedy i ubóstwa, a także postacie biednych i zwykłych ludzi. Kolorystyka w tym okresie jego twórczości była głównie melancholijna. Na obrazach zastosowany był głównie niebieski kolor, a postacie miały wydłużone proporcje.

Obraz jest: Dostępny

Blejtram o grubości:

Cena: 520,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Czerwony akt

Dostępny
480,00 zł
Czerwony akt

Akt leżący II - Amedeo Modigliani

Na zamówienie
560,00 zł
Akt leżący II - Amedeo Modigliani

Kobiecość

Dostępny
580,00 zł
Subtelne akty

Dzień dobry

Dostępny
480,00 zł
Dzień dobry
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu