Strona główna » Tematyka » Ludzie » Niebieskie tancerki - Edgar Degas
Niebieskie tancerki - Edgar Degas

Niebieskie tancerki - Edgar Degas

Nr katalogowy: 553
Opis produktu
Ręcznie namalowany obraz wzorowany na dziele Edgara Degasa pt. "Niebieskie tancerki".
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 65x65 cm.
Płótno naciągnięte na drewniany blejtram, dodatkowo wzmocniony poprzeczką oraz klinami.
Grubość obrazu: 2 cm. Boki zamalowane w kolorystyce całości, obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę.

Prezentowane powyżej zdjęcie, tak jak każde w naszej galerii obrazów,  przedstawia namalowaną przez nas reprodukcję obrazu.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł tego artysty. Aby je obejrzeć proszę wybrać kategorię Edgar Degas.
Dodatkowy opis obrazu
Niebieskie tancerki to obraz, którego autorem jest Edgar Degas.
Na obrazie tym widać na pierwszym planie cztery kobiety. Po nazwie obrazu należy przypuszczać, iż są one tancerkami. Wszystkie są podobnie ubrane. Przedstawione zostały w niebieskich sukienkach. Można przypuszczać, że dziewczęta właśnie zaczynają się przygotowywać do występu, który niebawem nastąpi.

Do obrazu wzrok przyciąga przede wszystkim jasnoniebieski kolor sukienek tancerek. Co do tła – mówi się o nim, iż zostało stworzone metodą dywizjonizmu. Tą metodą posługiwali się przede wszystkim impresjoniści. Polega ona na tym, aby nakładać farby plamami tuż obok siebie w taki sposób, aby – patrząc na nie z pewnej odległości – sprawiały wrażenie zlewania się i tworzenia kolorów uzupełniających.

Edgar Degas w sposób celowy podjął decyzję o stosowaniu barw zimnych. To dlatego na obrazie przeważają odcienie niebieskiego i zielonego. Ale to dzięki temu kompozycja całego obrazu zdaje się być bardziej statyczna. Poza tym kolory te doskonale budują odpowiedni nastrój. Na tym obrazie miał on być przede wszystkim pełen napięcia. Dodatkowo miał wprowadzać nutkę tajemniczości oraz harmonii. I to na pewno się udało.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 490,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Dobry Pasterz

Na zamówienie
730,00 zł
Dobry Pasterz

Wiosna - Sandro Botticelli

Na zamówienie
1 920,00 zł
Wiosna - Sandro Botticelli

Marilyn Monroe #różowy

Dostępny
460,00 zł
Marilyn Monroe #różowy
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu