1 » 2 » Obraz Białe maki - nowoczesna abstrakcja3

Obraz Białe maki - nowoczesna abstrakcja

Data dodania: 08-02-2018

altBiałe maki

Obraz ten utrzymany jest w odcieniach szarości. Pierwsze wrażenie, które odebrałam patrząc na to dzieło, było raczej smutne. Może to właśnie przez te zestawienia kolorów- w pierwszej chwili nie nastroiły mnie one optymistycznie. Takie było jednak jedynie pierwsze odczucie.

    Przyglądając się bliżej okazuje się, że te szarości nie są tak do końca szare. Wychodzi z nich jakiś taki ciepły odcień. Coś jakby przebłyski brązu z tej wszechogarniającej szarości. Coś, co daje taką stopniowaną radość i nasuwa wiele refleksji kojarzących się z tym, że mimo iż jest tak szaro i smutno, to jednak zawsze jest nadzieja. Przyglądając się więc coraz bardziej, widzę coraz więcej tej nadziei. Widzę kwiat, wyrastający ze zniszczonej ziemi na bardzo delikatnej łodyżce. Widzę, jak kwiat się chwieje, jak ledwo może udźwignąć swój kielich. Mimo jego znacznego ciężaru, kwiat dumnie unosi się ponad całe swoje otoczenie. Kwiat także jest symbolem nadziei. Jest oczywiście głównym motywem tego obrazu.

    Jeśli chodzi o tło- jest ono dość ciemne. Co jednak wcale nie przeszkadza całej tej abstrakcyjnej kompozycji. Dzięki temu główny motyw jest jeszcze bardziej widoczny. Przenosząc wzrok z ciemnego tła na jego jaśniejsze elementy wydawać by się mogło, że symbolizują one dość ostre i niebezpieczne skały. Tym bardziej zaczyna cieszyć fakt, iż to właśnie na tych skałach pojawiło się nowe życie, pojawił się piękny kwiat… Może jest on jeszcze bardzo delikatny, może jest on tam sam, ale NADZIEJA podpowiada mi, że to jest właśnie nowy początek życia na tym smutnym i jałowym terenie…

    Abstrakcja ta powinna pasować do większości wnętrz. Zarówno do tych nowoczesnych, jak też do starodawnych. Najlepiej pasowałaby do jasnych ścian- dodatkowo można by było uwypuklić w ten sposób motyw przewodni obrazu- czyli nasz delikatny kwiat.

Obraz można obejrzeć i kupić na stronie: Białe maki - nowoczesna abstrakcja
Przejdź do strony głównej