1 » 2 » Obrazy do pokoju, kuchni, przedpokoju, syplialni - jak je wybrać3

Obrazy do pokoju, kuchni, przedpokoju, syplialni - jak je wybrać

Data dodania: 14-03-2008

   Jak wiadomo, podstawową funkcja obrazów olejnych jest dekorowanie przestrzeni, jednakże nie każdy wie, do jakich pomieszczeń w naszym domu dobrać odpowiedni obraz. Na początku pomijamy kolorystykę obrazu (omawimy ją na końcu tego artykułu) i skupiamy się na tematyce malowideł.W sypialni - obrazy z ludźmi oraz podobnymi tematami pomagają w komunikacji między ludzkiej. Nasza propozycja obrazu do sypialni: "Baletnica".
W pokoju dziecięcym - abstrakcje (o tematyce dziecięcej) pobudzają wyobraźnie naszych maluchów. Nasza propozycja obrazu do pokoju dziecięcego: "Kolorowe psy".
W salonie – krajobrazy, a także obrazy przedstawiające architekturę miejską, powodują wizualne powiększenie pomieszczenia oraz rozjaśniają je. Nasza propozycja obrazu do salonu: "Wspaniała Wenecja".
W jadalni – obrazy olejne przedstawiające martwą naturę, owoce lub kwiaty zwiększają nasz apetyt. Nasza propozycja obrazu do jadalni: "Truskawki".
W biblioteczce – jeśli posiadamy w naszym domu pomieszczenie, którego głównym przeznaczeniem jest studiowanie książek, to musimy wybrać do niego obraz przedstawiający martwą naturę: Nasza propozycja obrazu do biblioteczki: "Wiekowe księgi".
W przedpokoju – należy powiesić obraz małych lub średnich rozmiarów, nie narzucający się kolorystyką, delikatnie wtapiający się w pomieszczenie. Nasza propozycją obrazu do przedpokoju jest: "Rodzeństwo".

   Spójrzmy teraz na wpływ obrazów olejnych z innej strony, jak wpływa tematyka obrazu na pomieszczenie.
Abstrakcje oraz obrazy nowoczesne (np. w stylu Pop Art.) - pasują do jasnych pokoi, nadając im nowoczesny styl. Doskonały przykład obrazu nadający pomieszczeniu modernistyczny styl: "Angelina Jaolie".
Obrazy klasyczne oraz realistyczne – nadają pomieszczeniu stylu, luksusu oraz elegancji. Nasza propozycja obrazu realistycznego: "Przeprawa przez góry".
Impresjonistyczne obrazy olejne - wnoszą do pomieszczenia cudowne kolory oraz wspaniałe barwy. Idealny  impresjonisnizm „kolorujący” pomieszczenie, w którym jest powieszony: "Przystań o zmierzchu".

   Kolorystyka pomieszczeń w domu a obrazy.
Pokoje z odważnymi kolorami i wieloma barwami – do nich najbardziej pasują obrazy z kontrastującymi kolorami. Oto przykładowy obraz: "Kolorowe łodzie".
   "Spokojne", eleganckie pokoje – zalecamy dekorowanie ich obrazami olejnymi z zbalansowanymi kolorami w zbliżonej barwie, dobrym przykładem jest obraz "Maki".

Mamy nadzieję, że te kilka naszych porad pomoże Państwu wybrać odpowiedni obraz do Waszego domu.

---Wymiana linków---

Motocykle Działki Ogłoszenia zwierzęta Praca dla studentów Kwatery w górach Ogłoszenia matrymonialne Galeria zdjęć Szablony stron Darmowe ulotki www Free webpage Strony internetowe Www za darmo Darmowe domeny Sprawdź Link Popularity Wymiana linków Links exchange Bezpłatne porady prawne Katalog firm Darmowe artykuły
Przejdź do strony głównej