Strona główna » Tematyka » Ludzie » Ostatnia wieczerza - Leonardo da Vinci
Ostatnia wieczerza - Leonardo da Vinci

Ostatnia wieczerza - Leonardo da Vinci

Nr katalogowy: 593
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Leonarda do Vincipt. "Ostatnia wieczerza".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarch: 90 x 45 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
Dodatkowy opis obrazu
   Ostatnia Wieczerza to jeden z bardziej znanych dzieł autorstwa Leonarda da Vinci. To malowidło ścienne, które zostało wykonane w refektarzu klasztoru przy Santa Maria delle Grazie, który znajduje się w Mediolanie. Malowidło to przedstawia niezwykle ważną dla chrześcijan scenę. Jest nią Ostatnia Wieczerza.

   Dzieło to powstało na specjalne zamówienie. Złożone zostało ono u artysty przez księcia Mediolanu Ludovico Sforzy. Powstawało ono przez długi czas. Da Vinci musiał poświęcić aż 3 lata, żeby ukończyć fresk. W tym celu posługiwał się bardzo nietypową techniką. Niestety nie okazała się ona trwała. Dzieło było wielokrotnie poddawane renowacji, a mimo to nadal jest w złym stanie. Dla przykładu w 1999 roku zakończono jedną z wielkich konserwacji malowidła – renowacja trwała pięć razy dłużej niż tworzenie dzieła.

   Fresk ten podziwiany jest przez wszystkich głównie z powodu zachowanych na nim właściwych proporcji. Fresk ten jest również symetryczny, pokazuje głębię pomieszczenia, w którym znajdują się bohaterowie obrazu. Jezus ucztuje wraz ze swoimi apostołami. Poza tym dzieło to jest niezwykle naturalne. Wręcz można o nim powiedzieć, że z obrazu bije iluzja rzeczywistości. Początkowo w cynowych naczyniach oraz szkle, które znajdują się na obrazie, widać było odbijające się szaty apostołów. Niestety elementy takie jak ten zostały bezpowrotnie utracone przez wielokrotne renowacje.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 1 840,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Wieczór - Alfons Mucha

Na zamówienie
630,00 zł
Wieczór - Alfons Mucha

Gitarzysta - Pablo Picasso

Na zamówienie
480,00 zł
Gitarzysta - Pablo Picasso

Odwrócona

Dostępny
720,00 zł
Odwrócona

Stańczyk - Jan Matejko

Dostępny
1 280,00 zł
Stańczyk - Jan Matejko
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu