1 » 2 » Otwarte okno - Henri Matisse3
Otwarte okno - Henri Matisse

Otwarte okno - Henri Matisse

Nr katalogowy: 617
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Ręcznie namalowany obraz będący kopią dzieła "Otwarte okno" autorstwa Henri Matisse
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Dodatkowy opis obrazu
Henri Matisse to znakomity malarz, który urodził się 31 grudnia 1869 roku w północnej części Francji. W zasadzie jest najbardziej znanym przedstawicielem francuskiego fowizmu. W młodości nawet przez myśl mu nie przeszło, że będzie mógł zarabiać na życie malowaniem obrazów. Szkolił się w zakresie prawa, co doprowadziło do podjęcia przez niego zatrudnienia jako administrator sądowy. Swój talent odkrył dopiero w trakcie choroby. Spędzał dużo czasu w łóżku na skutek przeprowadzonej operacji wyrostka robaczkowego. Najpierw tworzył pejzaże, które były inspirowane największymi holenderskimi malarzami.

Co ciekawe, Matisse bardzo szybko wykształcił swój indywidualny styl. Na jego twórczość miał wpływ van Gogh oraz John Peter Russell. To dzięki nim odkrył i sprawił zarazem, że kolory, jakich używał w swoich pracach, były ich najważniejszy punktem. Jego najbardziej znanym dziełem jest obraz „Otwarte okno”. Przedstawia widok z okna na pobliską okolicę. W oddali widać wodę oraz coś w rodzaju przystani, przy której cumują łodzie. Powyżej pełne kolorów niebo i chmur, poniżej zielona przestań – być może łąka. Na oknie stoją kwiaty w donicach, ramy okien są kolorowe, a w poszczególnych szybach odbija się krajobraz widziany na zewnątrz. Aż dziw bierze, że przy kilku pociągnięciach pędzla można osiągnąć tak ciekawy efekt jak na tym obrazie.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 360,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Czarny punkt - Wassily Kandinsky

Na zamówienie
470,00 zł
Czarny punkt - Wassily Kandinsky

Głowa mężczyzny - Pablo Picasso

Na zamówienie
420,00 zł
Głowa mężczyzny - Pablo Picasso

Pies - Francisco Goya

Na zamówienie
540,00 zł
Gitarzysta - Jean-Baptiste Greuze

Contexture

Na zamówienie
380,00 zł
Contexture