Strona główna » Tematyka » Przyjaźń - Pablo Picasso
Przyjaźń - Pablo Picasso

Przyjaźń - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 612
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Przyjaźń" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Pabla Picasso.
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 50 x 75 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.

Powyższe zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.
Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając w dział Pablo Picasso.
Dodatkowy opis obrazu
Pablo Picasso jest jednym z twórców kubizmu. To znakomity hiszpański malarz, który stworzył wiele niezapomnianych dzieł. Nie była to jednak jego jedyna umiejętność. Picasso był bowiem również doskonałym rzeźbiarzem, grafikiem i ceramikiem. Pablo Picasso był właściwie jednym z najwybitniejszych twórców sztuki nowoczesnej. To zarazem największa indywidualność w sztuce dwudziestego wieku. Miał ogromną siłę oddziaływania na przyszłe pokoleń twórców.

Obraz „Przyjaźń” nawiązuje do zmierzania przez malarza ku geometryzacji. W tym przypadku przedstawia on dwie sylwetki – przyjaciół, którzy wyglądają, jakby wspierali się w potrzebie. Picasso w zasadzie zamiast normalnego ciała na obrazie rozbił jego bryłę na szereg pojedynczych elementów. Przedstawił je jako wiele płaszczyzn jednocześnie. Dzięki temu udało mu się uzyskać wyraz pewnej dynamiki. Ale też tą techniką artysta zmusza oglądającego do przyjrzenia się bliżej obrazowi, zauważenia sposobu, w jaki został przedstawiony człowiek.

W zasadzie nie można powiedzieć, czy postaci na obrazie są piękne czy brzydkie. Na pewno są niepowtarzalne, chociaż relacje zachodzące na co dzień między pięknem a brzydotą na pewno nie zostały tu zachowane.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 390,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Dwa kawałki chleba - Salvador Dali

Na zamówienie
430,00 zł
Dwa kawałki chleba - Salvador Dali

Tęczowe żaglówki

Na zamówienie
490,00 zł
Tęczowe żaglówki

Białe maki

Dostępny
420,00 zł
Białe maki