1 » 2 » Rachel Deacon3

Rachel Deacon

Data dodania: 05-05-2008 Serdecznie zapraszamy do przeczytania charakterystyki fascynującej współczesnej artystki: Rachel Deacon.

Rachel Deacon   Jest współczesną malarką, w której twórczości tematem są kobiety. Od prawie 20 lat tworzy w Londynie, gdzie dopracowuje swoje dzieła.
   Odkąd ukończyła Chelsea Scholl of Art. w 1991 roku, jej obrazy pokazywane są zarówno w Londynie jak i na całym świecie. Jej nieprawdopodobny styl stał się bardzo popularny, a jej dzieła publikowane przez Art. Group i CCA Galleries, które zajmują się sprzedażą jej obrazów na skalę światową. 

   Rachel zaczęła swoją pracę od ostrożnego wybierania krótkich opowiadań i wierszy, z których czerpała natchnienie. Jej dzieła nie ilustrują tych tekstów, ale pokazują pewną ideę. Artystka bada wielkość, wzór i kompozycję przez rysowanie zanim stworzy końcowy obraz. Obserwacje kobiecej figury, kształtu i konturów ciała pomagają jej stworzyć postać silną fizycznie i specjalnie ustawioną. Używa bogactwa kolorów współgrających z cieniem i światłem. Jej „kobiety” prowokują i często poprzez silną sugestię przekazują treść. 

   Przez lata pracy zgromadziła grupę oddanych klientów fanów swojej twórczości. Nie zawsze pracuje solo. Czasami zdarza jej się przyjąć zlecenia od wielkich korporacji czy też pojedynczych klientów. Uwielbia pracować w Londynie, gdzie wystawy jej dzieł są ciągle sensacją. 

Wszystkie dostępne reprodukcje obrazów tej artystki można obejrzeć klikając tutaj: [Reachel Deacon - reprodukcje].


Przejdź do strony głównej