Strona główna » Tematyka » Ludzie » Rybak - Leon Wyczółkowski
Rybak - Leon Wyczółkowski

Rybak - Leon Wyczółkowski

Nr katalogowy: 372
Opis produktu
Ręcznie namalowany obraz będący kopią dzieła pt. "Rybak" autorstwa Leona Wyczółkowskiego.
Obraz namalowany ręcznie na płótnie.
Wymiary malowidła: 40x60 cm
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.
Dodatkowy opis obrazu
   Leon Wyczółkowski był bardzo dobrym malarzem. W jego twórczości odnajdziemy wiele różnorodnych pod kątem stylistyki portretów. Większość z nich powstała na zamówienie ludzi ze świata artystycznego. Prosili o nie równie często jego przyjaciele oraz znajomi. Poza tym Wyczółkowski był również grafikiem. Ta dziedzina zainteresowała go około 1902 roku.

   Bardzo często przewijał się w jego twórczości motyw rybaka. Ta postać pojawiała się na wielu obrazach. Jednym z nich jest obraz o tytule „Rybak”. Dzieło powstało najprawdopodobniej na Ukrainie. Miało to miejsce w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XIX wieku. Nasz malarz zdecydował się na połączenie w nim lekkiego eksperymentu kolorystyczno-formalnego z portretowym studium starego chłopa. Widać, że rybak przedstawiony na obrazie zalicza się raczej do biedoty, która może utrzymywać się przy życiu głównie dzięki hojności pochodzącej od samej Matki Natury. Wieśniak jest poważny, zamyślony i cichy. Obraz jest przez to spokojny i swojski. Aż przychodzi na myśl chęć dołączenia do Rybaka. Chciałoby się usiąść koło niego, spoglądać na spokojną błękitną wodę, odpocząć, poddać się refleksjom na temat naszego życia.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 460,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Czas relaksu

Dostępny
480,00 zł
Czas relaksu

Bob Marley

Dostępny
380,00 zł
Bob Marley
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu