Strona główna » Tematyka » Abstrakcje » Sen - Pablo Picasso
Sen - Pablo Picasso

Sen - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 546
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Sen" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Pabla Picasso.
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 80 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Powyższe zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.
Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając w dział Pablo Picasso.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]
Dodatkowy opis
Artysta na powyższym portrecie zaprezentował swoją ukochaną Marie-Therese. Była ona w odróżnieniu od innych kobiet zawsze malowana z niezwykłą czułością.

Obraz przedstawia młodą, seksowną i atrakcyjną blondynkę, siedzącą, a dokładniej śpiącą na czerwonym fotelu. Kobieta jest dość krągłej budowy ciała. Jej oczy są zamknięte, głowa lekko przechylona do tyłu, ręce delikatnie splecione leżą na udach. Na szyi kobieta ma zawieszone korale, a jej bluzka jest dość mocno wydekoltowana, do tego stopnia, że aż lewa pierś kobiety wysuwa się spod niej. Może się wydawać, że kobieta znajdująca się na obrazie jest w trakcie snu, a jej delikatny uśmiech sugeruje, że sen jest zdecydowanie przyjemny. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to na pierwszym planie dominują tutaj odcienie koloru niebieskiego. W tle natomiast użyto intensywniejszych kolorów – czerwony, pomarańcz czy też zieleń.

Kobieta na zdjęciu jest o 28 lat młodsza od Picassa, ale mimo tak dużej różnicy wieku była ona największą jego miłością i jednocześnie największą inspiracją dla artysty. Marie była żoną malarza, a obraz został namalowany w roku 1932. W momencie namalowania obrazu kobieta miała zaledwie 22 lata. Obraz od kliku lat znajduje się w prywatnej kolekcji Stevena Cohena, który zapłacił za niego bagatela 155 mln dolarów.

Obraz jest: Dostępny

Blejtram o grubości:

Cena: 520,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu