Strona główna » Tematyka » Krajobrazy » Targ kwiatowy - Edouard Cortes
Targ kwiatowy - Edouard Cortes

Targ kwiatowy - Edouard Cortes

Nr katalogowy: 409
Opis produktu

Ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła malarza Edouard'a Crotes'a pt. "Targ kwiatowy".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie. Wyśmienite dzieło impresjonistyczne.
Obraz o wymiarach: 80 x 60 cm.

Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
Zarówno te, jak i każde inne zdjęcie w naszej galerii przedstawia rzeczywisty obraz przez nas namalowany.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy. Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Edouard Crotes.

Dodatkowy opis

Eduard Cortes urodził się 8 sierpnia 1882 roku w małym miasteczku pod Paryżem. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli francuskich malarzy z okresu post-impresjonizmu. Malować uczył się już od najmłodszych lat od swojego ojca Antonio Cortesa, który był nadwornym malarzem na hiszpańskim dworze królewskim. Swoje umiejętności malarskie doskonalił w Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. W każdej ze swoich prac chciał podkreślić swoją niezależność oraz odmienność stylu w stosunku do innych artystów tej epoki.

Obraz „Targ Kwiatowy” przedstawia scenę opowiadającą o tym, jak w tamtych czasach wyglądało targowisko kwiatowe w Paryżu. Na pierwszym planie arcydzieła znajdują się handlujący kwiatami kwiaciarze ubrani w fartuchy oraz klienci, którzy oglądają piękne kwiaty wystawione na straganach. Można zauważyć, że klienci są elegancko ubrani: panowie w płaszczach i białych koszulach, a panie także w eleganckich jasnych płaszczach. Jedna z klientek, stojąca przy straganie ze swoim dzieckiem, wybiera właśnie kwiaty, które być może chciałaby postawić w pokoju na stole, bądź też komuś sprezentować.

Artysta zastosował tutaj różnorodność barw kwiatów: od bieli, przez czerwień i róż po zieleń. Kwiaty znajdują się w metalowych wiaderkach napełnionych wodą, które stoją na ziemi oraz na podestach. Każdy ze straganów ma długi daszek, który ma za zadanie chronić kwiaty przed nadmiarem deszczu, czy też słońca. Cała sceneria jest przedstawiona w jesiennej porze roku. Drzewa stanowiące tło mają już wielokolorowe liście, które pięknie komponują się z kwiatami sprzedawanymi na targu. Nie są one już zbyt mocno pokryte liśćmi, które zapewne zdążyły już opaść. Jesienną porę sugeruje także ubiór osób przedstawionych na obrazie, ponieważ są one ubrane w cieplejsze ubrania. W tle obrazu znajdują się także wielkomiejskie wysokie budynki, zapewne mieszkalne, które są usytuowane nieopodal targowiska.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 520,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Przy rzece - Peder Mork Monsted

Na zamówienie
780,00 zł
Gitarzysta - Jean-Baptiste Greuze

Świat podwodny

Na zamówienie
640,00 zł
Świat podwodny
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu