Strona główna1 » Tematyka2 » Krajobrazy3 » Złota jabłoń - Gustav Klimt
Złota jabłoń - Gustav Klimt

Złota jabłoń - Gustav Klimt

Nr katalogowy: 594
Opis produktu
Piękny ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła Gustava Klimta pt. "Złota jabłoń".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach (szerokość x wysokość): 90 x 95 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Gustav Klimt.
Dodatkowy opis obrazu
Gustav Klimt był malarzem bardzo uzdolnionym, którego styl nie mógł zostać niezauważony. Po odbytej podróży do Włoch artysta zafascynował się tematyką zdobionych złotem mozaik z Rawenny i Wenecji. Ten okres w jego twórczości nazywany był złotym etapem. Początkowo jego dzieła były bardziej geometryczne niż realistyczne. Co jednak nie oznaczało, że nie mógł tworzyć on na przykład zmysłowych portretów kobiet.

Gustav Klimt upodobał sobie również malowanie pejzaży. W zasadzie to malarz powracał do tego tematu przez cały okres swojej twórczości. Do obrazów, które są najbardziej znane, należy zaliczyć „Słoneczniki” oraz „Jabłoń”. W dziełach tych można odnaleźć inspirację stylem van Gogha.

Obraz „Złota jabłoń” jest dziełem, o którym na pewno można powiedzieć, że bardzo przyjemnie się na nie patrzy. Kolory są żywe, ale przy tym bardzo naturalne. Obraz wydaje się być połączeniem przedstawienia realnego kształtu drzewa (tak wygląda jego pień i konary) z lekko zgeometryzowanymi kształtami, które mają przedstawiać liście na drzewie. Samo drzewo jest wprost pełne przepysznych, soczystych i apetycznie wyglądających jabłek. Wręcz kipi na nim od przepychu a cała sceneria przypomina ciepłe letnie dni, kiedy w naszych sadach oczekujemy momentu, gdy jabłonie dojrzeją i uraczą nas swoimi owocami.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 580,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: