1 » 2 » 3 » Babie lato - Józef Chełmoński4
Babie lato - Józef Chełmoński

Babie lato - Józef Chełmoński

Nr katalogowy: 435
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Obraz olejny namalowany ręcznie na podstawie dzieła Józefa Chełmońskiego pod tytułem "Babie lato".
Wymiary obrazu: 100 x 70 cm
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Na tej stronie prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.

Więcej namalowanych przez nas kopii obrazów tego artysty możecie Państwo obejrzeć klikając na ‘Józef Chełmoński’.

Dodatkowy opis obrazu
Powyższy obraz przedstawia młodą pasterkę wraz z jej towarzyszem (pieskiem) leżącą na ziemi, w tle znajduje się krajobraz równinny, z linią horyzontu umieszczoną w połowie wysokości obrazu. Niebo na obrazie jest pochmurne, a na brunatno-szarej ziemi (zapewne pola uprawnego lub pastwiska) leży młoda dziewczyna.

Dziewczyna ubrana jest w białą bluzkę (nieco przybrudzoną) oraz spódnicę, ma bose stopy, a w rękach wyciągniętych ku górze ma nitki „babiego lata”, którymi się bawi. Jej jasne włosy opasane są żółtą chustką (jest to tradycyjny strój ukraiński). Na drugim planie za dziewczyną siedzi mały czarny pies, który jest odwrócony tyłem i spogląda na majaczące w oddali stado. Kolorystyka obrazu jest dość uboga, użyto głównie odcieni brązów i szarości, co podkreśla nastrój oraz porę roku, jaką obraz przedstawia – czyli koniec lata. Barwnym kontrastem rozjaśniającym centralną część obrazu jest ubranie dziewczyny – żółta chustka przy jej głowie oraz jej biała spódnica.

Chełmoński namalował obraz w 1875 roku tuż przed swoim powrotem do ojczyzny. Był on namalowany pod koniec lata, kiedy to pogoda zaczyna się robić szara i smutna. Na obrazie widać jak w tamtych czasach wyglądała przerwa w pracy przy wypasaniu bydła na wsi.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 620,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: