Strona główna » Tematyka » Ludzie » Kobiety spacerujące plażą - Joaquin Sorolla
Kobiety spacerujące plażą - Joaquin Sorolla

Kobiety spacerujące plażą - Joaquin Sorolla

Nr katalogowy: 525
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła Joaquina Sorolli, pt "Kobiety spacerujące plażą".
Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary malowidła: 80x70 cm
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.

Więcej obrazów tego artysty można obejrzeć w dziale Joaquin Sorolla

Dodatkowy opis
Joaquín Sorolla y Bastida to wybitny hiszpański malarz i grafik. To również impresjonista. To właśnie tego malarza określa się mianem jednego z najbardziej płodnych hiszpańskich artystów. Tytuł ten udało mu się zdobyć dzięki ilości namalowanych przez niego prac. Po podliczeniu wszystkich okazało się bowiem, że skatalogowano ponad 2200 jego prac. Kobiety spacerujące plażą to właśnie jedna z nich.

Sorolla pochodził z Walencji. Na wielu jego dziełach można odnaleźć ważne dla niego miejsca. Niektóre z nich ukazują plaże Morza Śródziemnego. Dzieła te po dziś dzień znane są na całym świecie. O Sorolli usłyszeć można, że był bardzo pracowity. Mówi się, że poza niedzielami, tworzył przez 6-9 godzin dziennie. I – co ciekawe - w ciągu dnia i bez względu na świecące słońce zawsze można było go zobaczyć tworzącego swoje dzieła w garniturze.

Na obrazie tym widzimy dwie kobiety spacerujące plażą. Możemy się domyślać, że były one kimś ważnym dla artysty. Kobiety przestawione są w nadmorskiej scenerii. Pod ich stopami złocisty piasek, a za nimi cudowna błękitna woda. Pogoda wygląda na dość wietrzną, o czym świadczą rozwiane kobiece suknie a także kapelusz, który jest przytrzymywany przez jedną z nich, aby nie został porwany przez wiejący wiatr.
To naprawdę cudowna nadwodna sceneria. Na obrazie widzimy wszystko to, do czego zawsze ciągnie spragnionych doczesnego piękna ludzi. Widzimy nie tylko piękne kobiece postacie, ale także przeczyste, szmaragdowe morze. Prawie można poczuć na sobie ciepły zapach wiatru, poczuć jego powiew. To jedno z takich dzieł, które każdemu z nas na pewno pozytywnie się kojarzy i z którym każdy się utożsamia. Może współczesne kobiety nie chodzą już po plaży w takich pięknych, jasnych i zwiewnych strojach, ale na pewno uwielbiają poczuć ten wspaniały letni wiatr na sobie.
 

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 560,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Kąpiel dziecka - Marc Chagall

Na zamówienie
590,00 zł
Kąpiel dziecka - Marc Chagall

Dzień dobry

Dostępny
480,00 zł
Dzień dobry

Wiosenny festiwal

Dostępny
580,00 zł
Wiosenny festiwal
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu