Strona główna1 » Tematyka2 » Ludzie3 » Bitwa pod Grunwaldem - Jan Matejko
Bitwa pod Grunwaldem - Jan Matejkobitwa pod grunwaldembitwa pod grunwaldem
Bitwa pod Grunwaldem - Jan Matejkobitwa pod grunwaldembitwa pod grunwaldem

Bitwa pod Grunwaldem - Jan Matejko

Nr katalogowy: 497
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl

Obraz namalowany ręcznie, farbami olejnymi na płótnie. Dzieło najwyższej jakości wykonane przez artystę z wieloletnim doświadczeniem malarskim.
Obraz olejny będący kopią dzieła Jana Matejki pod tytułem "Bitwa pod Grunwaldem".
Wymiary obrazu: 200 x 90 cm.

Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony poprzeczkami  klinami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawdę wyśmienicie.
Powyżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.

W nasze j ofercie posiadamy jeszcze drugi namalowany obraz Jana Matejki pt. „Hołd Pruski”. Zapraszamy do obejrzenia.

Dodatkowy opis obrazu
  "Bitwa pod Grunwaldem" jest jednym z najbardziej znanych obrazów polskich malarzy. Ten obraz odzwierciedla jedno z najważniejszych wydarzeń w historycznych w naszym kraju. Obraz ten został namalowany przez Jana Matejkę w tysiąc osiemset siedemdziesiątym ósmym roku. Praca na tym dziełem zajęła cztery lata malarzowi. 

 Obraz ten przedstawia jedną z największych bitew w naszych dziejach. Na centralnym planie możemy zobaczyć księcia Witolda ubranego w czerwony żupan. W jego ręku drży ogromny miecz. Wydaje się, że książę Witold zaraz będzie uśmiercał odwiecznego wroga, jakim byli wtedy krzyżacy. Na tym obrazie możemy także zobaczyć inne ważne postacie w tamtej epoki. U stóp księcia Witolda zauważamy kontur Konrada Lichtensteina. Z kolei w innym miejscu możemy zaobserwować walkę dwóch chłopców w mistrzem krzyżackim Ulrichem von Jungingenem.

 Inspiracją do namalowanie tego dzieła były roczniki Jana Długosza, który wiernie opisał wydarzenia, jakie miały miejsce pod grunwaldem w tysiąc czterysta dziesiątym roku. Gdyby nie ten obraz nie wielu z nas zdałoby sobie sprawę z ogromu tej bitwy. 

 W tej bitwie uczestniczyły wojska nie tylko polskie i krzyżackie, ale także litewskie. Na tym obrazie jest to bardzo szczegółowo przedstawione. Dlatego każdy polak powinien przynajmniej raz zobaczyć ten obraz. W dzisiejszych czasach nie powstają już takie arcydzieła. Drobiazgowość malarza, jaką widzimy w tym przypadku jest fascynująca. Każda dzida czy łuk jest namalowany pieczołowicie i z namaszczeniem. Ta skrupulatność sprawia, że możemy godzinami studiować ten obraz, co chwile odkrywając coraz to nowsze szczegóły. Przyglądając się mu odnosi się wrażenie, że sami jesteśmy rycerzami, którzy walczą z krzyżakami o wolną Polskę. Obraz ten jest podstawowym punktem edukacji każdego polaka.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 3 930,00 zł

Chwilowo niedostępny

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Koronczarka - Jan Vermeer

Dostępny
820,00 zł
Koronczarka - Jan Vermeer

Żebraczka - Evgraf Sorokin

Na zamówienie
670,00 zł
Żebraczka - Evgraf Sorokin

Marilyn Monroe na plaży

Dostępny
360,00 zł
Marilyn Monroe na plaży

Królowa śniegu

Dostępny
510,00 zł
Królowa śniegu