Strona główna » Tematyka » Abstrakcje » Fiolet z błękitem
Fiolet z błękitem

Fiolet z błękitem

Nr katalogowy: 363
Opis produktu

Nowoczesna abstrakcja namalowana ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarach: 80x80 cm
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) ma zamalowane boki w kolorystyce całości obrazu, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności uprzedniego oprawiania go w ramę.
Grubość blejtramy (czyli boku obrazu) wynosi około 2 cm.
Powyższe zdjęcie przedstawia rzeczywisty obraz przez nas namalowany. 
Więcej nowoczesnych abstrakcji możecie Państwo obejrzeć w dziale Abstrakcje nowoczesne.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]

Dodatkowy opis obrazu
   Obraz ten utrzymywany jest głównie w odcieniach fioletu i błękitu. Z pewnością jest to dzieło abstrakcyjne, ponieważ w żaden sposób nie można stwierdzić, że jest to bezpośrednie naśladownictwo istniejącej i rzeczywistej przyrody.

   Obrazu tego nie da się opisać w sposób tradycyjny i jednoznaczny. Trudno też określić, co tak naprawdę w nim się zawiera, a co jedynie nam się wydaje... Co jednak mu trzeba przyznać- wygląda naprawdę dość intrygująco. Podzielony jest na trzy części- każda z nich charakteryzuje się innym odcieniem i natężeniem fioletu. Patrząc w pierwszej chwili pomyślałam, że każda kolejna część symbolizuje inny żywioł. Najciemniejsza część to Ziemia, najjaśniejsza natomiast- Powietrze. Nasunęła mi się taka myśl, ponieważ większość obrazów posiada taką właśnie konstrukcję. Pomiędzy tymi dwoma żywiołami znajduje się oczywiście Woda. Pas, który w moim odczuciu symbolizuje Wodę, ma nawet lekko niebieskawy odcień- stąd więc zapewne wzięło się to skojarzenie.

    Na poszczególnych pasach koloru znajdują się także różnorodne elementy. Na pasie Ziemi kojarzą mi się one z postaciami zwierzęcymi. W pasie Wody znajdują się małe żaglówki, które poruszają się w niedalekiej odległości od brzegu. Natomiast pas Powietrza nie daje się tak łatwo scharakteryzować. Widzę tam obiekty, które nie dają się zamknąć w określonych ramach. Jednak patrząc na nie widzę… wspomnienia… Coś, co już było, coś- co kojarzy się ze spokojnym obrazem morskiego wybrzeża, ale co też trochę obraz ten zakłóca… Cóż, może to tylko moja wyobraźnia, ale tak właśnie czuję.

  Obraz jest naprawdę ciekawy. Może dostarczyć jego posiadaczowi wielu refleksji. Najbardziej pasowałby do wnętrz nowoczesnych, które utrzymywane są raczej w stonowanych kolorach, przez które przewijałby się oczywiście również fiolet.

Obraz jest: Dostępny

Blejtram o grubości:

Cena: 490,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Miasto - Wassily Kandinsky

Dostępny
520,00 zł
Miasto - Wassily Kandinsky

Energia

Dostępny
490,00 zł
Energia

Kwitnące tulipany

Dostępny
330,00 zł
Kwitnące tulipany

Wielki masturbator - Salvador Dali

Na zamówienie
680,00 zł
Wielki masturbator - Salvador Dali
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu