Strona główna » Tematyka » Ludzie » Gitarzysta - Pablo Picasso
Gitarzysta - Pablo Picasso

Gitarzysta - Pablo Picasso

Nr katalogowy: 547
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Gitarzysta" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Pabla Picasso.
Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie.
Wymiary obrazu: 60 x 90 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Powyższe zdjęcie przedstawia namalowany przez nas obraz.
Więcej namalowanych przez nas obrazów tego artysty możesz obejrzeć klikając w dział Pablo Picasso.

Ten obraz możemy naciągnąć na grubszy blejtram.
Standardowo w cenie obrazu zawarty jest blejtram (wewnętrzna rama) o grubości 2 cm, jednakże gdy obraz nie będzie oprawiany w ramę dekoracyjną to zachęcamy do wyboru blejtramu o grubości 4 cm. Obraz na ścianie prezentuje się okazalej, a blejtram jest solidniejszy.
[Dowiedz się więcej o beljtramie]

 

Dodatkowy opis obrazu
To obraz, którego autorem jest wybitny malarz Pablo Picasso. Dzieło to powstało w błękitnym okresie jego twórczości. Cechą charakterystyczną tego okresu są sceny figuralne, które posiadają silną wymowę społeczną. A jak sama nazwa okresu wskazuje – jego elementem rozpoznawczym jest niebieski koloryt, który dodatkowo podkreślony jest wydłużeniem proporcji postaci.

Źródła podają, że picassowski „okres błękitny” rozpoczął się w 1901 roku w Hiszpanii lub rok później w Paryżu. Nawet zwykły obserwator zauważy, że obrazy, które powstały w tym okresie, przenika nastrój mroku i depresji. Zresztą ciężko się dziwić – te lata wcale nie były czasem łatwym dla malarza. Wówczas miał on zaledwie 22 lata. W zasadzie było to jego pierwsze zetknięcie ze śmiercią. Poza tym zetknął się również z nędzą i marginesem społecznym. Nagle wokół niego pełno było nieszczęść. Życie w ubóstwie i wszystkie zbierane na co dzień doświadczenia odzwierciedlone zostały w jego twórczości.

Obraz, na którym widnieje gitarzysta, nazywany również Starym gitarzystą, doskonale odzwierciedla okres błękitnej twórczości Picassa. Utrzymany jest w posępnej, można powiedzieć, że niemal jednobarwnej tonacji, na którą składają się odcienie niebieskiego i sinego koloru. Dzieło jest wręcz zimne i przybrudzone. Przez wielu ówczesnych jak i współczesnych odbiorców obraz ten jest odbierany jako malarstwo przez łzy. Mówi się, że taka twórczość to malarstwo wołające o litość. A kolor niebieski przywołuje skojarzenia „niebieskie jak wilgotne dno otchłani” jak to porównywał Apollinaire. Mimo jednak przebijającego przez obraz smutku wzbudza on fascynację widza. Przyciąga uwagę i zmusza do tego, aby się nad nim przez chwilę przynajmniej zadumać. To dzieło, które naprawdę warte jest naszego zainteresowania.

Obraz jest: Dostępny

Blejtram o grubości:

Cena: 540,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Wiosenny festiwal

Dostępny
580,00 zł
Wiosenny festiwal

Matka Boska karmiąca

Dostępny
580,00 zł
Matka Boska karmiąca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu